Silesion.PL

serwis informacyjny

Artur “Waluś” Walczak po gali PunchDown walczy o życie

Artur Walus Walczak po gali PunchDown walczy o zycie

Artur Walus Walczak po gali PunchDown walczy o zycie

W piątek 22 października we Wrocławiu, odbyła się gala slapfightingu pod nazwą PunchDown. Zawody w slapfightingu to symulacja boksu przy stole w której zamiast pięści używa się klapsów z otwartymi dłońmi. Na gali PunchDown 5 odbył się m.in. pojedynek “na liście” pomiędzy Arturem “Walusiem” Walczakiem a Dawidem “Zalesiem” Zalewskim. Uderzenie “Zalesia” znokautowało Walczaka, który stracił przytomność. Według iinformacji, którą ujawnił Piotr “Bonus BGC” Witczak, jego bliski przyjaciel „Waluś” jest w stanie krytycznym i walczy w szpitalu o życie.

Czekam na oficjalne oświadczenie federacji PunchDown w sprawie mojego przyjaciela Artura Walczaka. Dlaczego nieprzytomny czekał na karetkę przez 30 minut? Tego tak nie zostawimy. On jest obecnie w stanie krytycznym” – napisał Piotr Witczak.

W sobotę w godzinach popołudniowych federacja PunchDown wydała w tej sprawie oświadczenie:

Pragniemy poinformować, że w wyniku jednej z walk wczorajszego turnieju PunchDown 5 jeden z jej uczestników, Artur „Waluś” Walczak, znajduje się obecnie pod opieką medyczną w szpitalu.

Jest to bardzo nieszczęśliwe zdarzenie, jedno z tych, których nikt sobie nie życzy, jakkolwiek jest ono wpisane w ryzyko związane z tą dyscypliną sportu.

Podczas nieszczęśliwego zdarzenia z wczorajszego wieczoru natychmiastowo zareagowali obecni na miejscu ratownicy medyczni, którzy przenieśli Artura w bezpieczne miejsce, w którym otrzymał pomoc doraźną i zostać poddany dalszej ocenie medycznej. Zawodnik zachowywał przytomność, ale zaobserwowane przez ratowników niepokojące symptomy neurologiczne skłoniły ich do wezwania na miejsce pogotowia ratunkowego, co niezwłocznie uczyniono. Następnie pogotowie przetransportowało Artura do jednego z wrocławskich szpitali w celu udzielenia mu dalszej specjalistycznej pomocy. Na początku przyszłego tygodnia zostanie przygotowany szczegółowy raport medyczny z przebiegu zdarzenia.

Ochrona zdrowia i życia uczestników gal PunchDown należy do naszych najważniejszych priorytetów. Zawsze będziemy dochowywać najwyższych standardów ochrony zdrowia naszych zawodników. Należy do nich zagwarantowanie niezbędnej pomocy medycznej ze strony ratowników na miejscu zawodów, a także zapewnienie jak najszybszego dostępu zawodników do specjalistycznych placówek medycznych.

Artur jest nie tylko uczestnikiem naszych gal, ale również naszym kolegą. Może liczyć na nasze wsparcie. Jesteśmy w stałym kontakcie z Jego bliskimi. Trzymamy bardzo mocno kciuki za to, żeby szybko powrócił do pełni zdrowia.”

“Rozmawiałem właśnie z lekarzem na OIOM-ie. Artur ma ciężkie uszkodzenie mózgu. Niestety, nie rokuje to dobrze. Jest malutka szansa na przeżycie. Świat się kończy” — napisał “Bonus BGC”.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

1 thought on “Artur “Waluś” Walczak po gali PunchDown walczy o życie

Comments are closed.

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024