Czytasz: Areszt za nękanie sąsiadki

Areszt za nękanie sąsiadki

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 61-latka podejrzanego o stalking.

Osaczona kobieta zgłosiła sprawę policjantom. Śledczy wspólnie z prokuratorem skierowali do sądu wniosek o tymczasowy areszt podejrzanego o stalking. Mężczyzna najbliższe 2 miesiące spędzi za kratkami.

W ostatnim czasie do policjantów z komisariatu VI w Częstochowie zgłosiła się kobieta, która czuła się osaczona przez swojego sąsiada. Jak ustalili śledczy mężczyzna miał wysyłać jej wulgarne listy i zdjęcia, zostawiać na wycieraczce niechciane prezenty, pukać do drzwi, grozić, znieważać, a nawet błędnie informować stróżów prawa o rzekomej próbie samobójczej pokrzywdzonej.

Sytuacje takie powtarzały się, w związku z czym zgłaszająca postanowiła opowiedzieć o tym wszystkim policji. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 61-latkowi zarzutu uporczywego nękania, a sąd zadecydował o umieszczeniu go na najbliższe 2 miesiące w tymczasowym areszcie.

Szczegóły i okoliczności sprawy badają kryminalni z komisariatu VI wspólnie z prokuratorem z Prokuratury Rejonowej Częstochowa-Południe.

Czytaj więcej