Czytasz: Areszt dla nożownika z Rybnika

Areszt dla nożownika z Rybnika

Rybnicki sąd na wniosek prokuratora podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego mężczyzny.

We wtorek rybnicki sąd przychylił się do wniosku prokuratury decydując o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego 21-letniego mężczyzny na 3 miesiące. 

ATAK NOŻOWNIKA

Do ataku doszło w nocy z piątku na sobotę. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali zakrwawionego, leżącego mężczyznę, a przy nim dwie osoby które udzielały mu pierwszej pomocy. Mundurowi wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało pokrzywdzonego do szpitala.

Jak wstępnie ustalili rybniccy śledczy, pokrzywdzony wraz z kolegami przebywał w jednym z rybnickich lokali. W pewnym momencie pomiędzy nimi a sprawcą doszło do sprzeczki, w trakcie której mężczyzna wyciągnął nóż i ranił dwie osoby. Pokrzywdzeni wyszli z lokalu i szli w kierunku rynku. Na ulicy Jana III Sobieskiego jeden z rannych mężczyzn zasłabł. Do udzielania pomocy dołączył przechodzień. Sprawca widząc całą sytuację podbiegł do niego i ranił go nożem. Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia.

ZARZUTY DLA DWUDZIESTOLATKA

Rybniccy kryminalni przy wsparciu grupy szybkiego reagowania zatrzymali 21-letniego mieszkańca.  W poniedziałek prokuratura przedstawiła mu zarzut usiłowania zabójstwa oraz uszkodzenia ciała dwóch osób. Podejrzany założył wyjaśnienia w tej sprawie. Przedstawiona przez niego wersja zdarzenia będzie weryfikowana w ramach trwającego w tej sprawie śledztwa. Najbliższe 3 miesiące, decyzją rybnickiego sądu, spędzi w areszcie. Grozi mu dożywocie. Jak informuje policja był już karany za rozbój.

ZARZUTY DLA DWÓCH KOLEJNYCH OSÓB

Bezpośrednio po zdarzeniu rybniccy kryminalni zatrzymali 5 osób. Śledczy przypuszczali, że 2 z nich mogą mieć związek z tym zdarzeniem, co w ostatecznie wykluczono. Te osoby usłyszały jednak zarzuty za składanie fałszywych zeznań w zakresie tożsamości osoby, która raniła nożem trzy osoby. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Pozostałe 3 osoby zostały zatrzymane w związku w podejrzeniem, że mogą mieć związek z ukrywaniem sprawcy. Po wykonaniu czynności, wszystkie osoby zostały zwolnione.

Czytaj więcej