Czytasz: Architektura mieszkaniowa nie musi być nijaka

Architektura mieszkaniowa nie musi być nijaka

Projektem tym obalamy mity mówiące o tym, że architektura mieszkaniowa Gmin i TBS musi być nudna i droga.

Kompleks wielorodzinnych budynków komunalnych (I nagroda w nieograniczonym konkursie architektoniczno-urbanistycznym). Zespół składa się z 4-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych z podpiwniczeniem w układzie kwartału (70 mieszkań różnych typów).

Przestrzeń działki rozdzielono na dwie strefy - pieszą i kołową, parkingi zlokalizowano na wydzielonym placu, we wnętrzu kwartału utworzono zróżnicowany wysokościowo skwer z placem zabaw, połączonymi ścieżkami otoczonymi miękko kształtowaną zielenią. Teren objęty opracowaniem zajmuje ok. 1 ha, powierzchnia użytkowa mieszkań ok. 6 tys. m2. Projektem tym obalamy mity mówiące o tym, że architektura mieszkaniowa Gmin i TBS musi być nudna i nijaka oraz, że dobra architektura musi być droga.

W ramach projektu połączyliśmy racjonalne koszty, odpowiadające standardowi budynków komunalnych z nieszablonowymi rozwiązaniami architektonicznymi, wygodnymi mieszkaniami i współczesną estetyką. Projekt przestrzeni zewnętrznych dla potrzeb mieszkańców, łączy elementy planowego zagospodarowania z naturalnym krajobrazem i zapewnia różne formy rekreacji i wypoczynku tworząc zarówno przestrzenie otwarte, jak i intymne.

Budynki przewidziane przez Zamawiającego jako zabudowa socjalna będą realizowane w dzielnicy Lasowice w latach 2014-2016.

Czytaj więcej