Czytasz: Nowości na UŚ. Co będzie można studiować?

Nowości na UŚ. Co będzie można studiować?

Uniwersytet Śląski rozszerza swoją ofertę edukacyjną.

W roku akademickim 2018/2019 poszerza swoją ofertę o trzy nowe kierunki. Wśród nich możemy znaleźć architekturę informacji – studia I stopnia na wydziale filologicznym. Po studiach absolwent może pracować m.in. jako architekt informacji, projektant UX/UI, projektant grafiki komputerowej, redaktor publikacji cyfrowych i nowych mediów oraz specjalista ds. E-commerce.

Muzyka w multimediach i surdopedagogika z arteterapią

Drugim kierunkiem-ciekawostką na UŚ będzie muzyka w multimediach - studia stacjonarne I stopnia (Wydział Artystyczny). Kierunek ma przygotować do samodzielnej działalności na rynku muzycznym, ze szczególnym uwzględnieniem rynku medialnego - muzyki na potrzeby filmu, radia, reklam, gier komputerowych, oraz szeroko pojętej muzyki użytkowej, jak również muzyki w różnego rodzaju działaniach interdyscyplinarnych.

W ofercie edukacyjnej znalazła się również nowa specjalność: surdopedagogika z arteterapią. Prowadzona będzie na kierunku pedagogika osób niepełnosprawnych z arteterapią – studia stacjonarne i niestacjonarne II stopnia. Program specjalności służy całościowemu przygotowaniu studentów do pracy w obszarach opieki, terapii i edukacji osób z dysfunkcjami słuchowymi.

Rekrutacja podstawowa prowadzona będzie do 8 lipca do godziny 23:59. Jeżeli masz pytania związane z rekrutacją, zgłoś się do punktu informacyjnego zlokalizowanego w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 12, pokój nr 10).

Mobilny Punkt rekrutacji, już ostatni w tym roku, można odwiedzić 7 lipca w Chorzowie (Park Śląski). Odwiedzający mogą sprawdzić swoje predyspozycje dzięki specjalnemu quizowi „U-kierunkuj się”.

***

Obchodzący w tym roku jubileusz 50-lecia istnienia Uniwersytet Śląski, dotychczas oferował 76 kierunków z zakresu nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych, przyrodniczych oraz technicznych, a także sztuki.

Czytaj więcej