Silesion.PL

serwis informacyjny

Aplikacje – narzędzia, które ułatwiają życie w codziennych sytuacjach

Aplikacja Giermek Fot. T2T System

Aplikacja Giermek Fot. T2T System

Poprawiają efektywność i wydajność, zwiększają zysk firm, stanowią pomoc dla osób potrzebujących oraz poprawiają wizerunek marek i instytucji – zalety dobrze przygotowanych aplikacji można wymieniać w nieskończoność. Obecnie aplikacje to już nie tylko możliwość realizowania zakupów, ale realne narzędzie poprawiające jakość działalności nie tylko przedsiębiorstw ale także życia wielu ludzi.

Obecnie aplikacje towarzyszą nam na każdym kroku, usprawniając funkcjonowanie w wielu obszarach, począwszy od biznesu po codzienne życia. Ułatwiają np. dokonywanie płatności i robienie zakupów, jazdę komunikacją miejską, liczą kalorie, kroki, liczbę wypitych kubków wody, pomagają w odchudzaniu, nauce, ale też obliczają ślad węglowy, pozwalają na optymalizację funkcjonowania wielu branż przemysłowych.

Coraz więcej instytucji i firm decyduje się na stworzenie własnych aplikacji, stworzonych z myślą o konkretnych wymaganiach i potrzebach użytkowników.

Sprawne narzędzie dla biznesu

Sztuczna Inteligencja, ChatGPT, Midjourney, możliwości ale i wyzwania, jakie przynoszą ludzkości – to ostatnimi czasy najpopularniejsze tematy przewijające się przez media w odniesieniu to wielu dziedzin życia, nie tylko biznesowych. O tym, że technologie towarzyszą nam na każdym kroku wiadomo już od dawna. Stanowią sprawne narzędzie dla firm i instytucji państwowych – Aplikacje to dzisiaj zdecydowanie „must have”. Pomagają w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak płatności, organizowanie zadań, komunikacja z innymi ludźmi, wyszukiwanie informacji czy też rozrywka. Nowoczesne systemy programistyczne naprawdę ułatwiają życie. Piszemy programy dla przeróżnych odbiorców i wyraźnie obserwujemy coraz większe zapotrzebowanie na takie narzędzia wspierające biznes ale nie tylko. – mówi Tomasz Urban, właściciel firmy programistycznej T2T System.

Dobre aplikacje pozwalają użytkownikom wykonywać zadania szybciej i wydajniej niż za pomocą tradycyjnych metod. Na przykład aplikacja do zarządzania projektami może pomóc w organizowaniu oraz śledzeniu postępów projektów, co może zaoszczędzić czas, a także zwiększyć efektywność. – Dobre aplikacje mogą przyciągać klientów oraz zwiększyć przychody firmy. Takie narzędzie może ułatwić klientom zrobienie zakupów oraz korzystanie z usług, co wpływa pozytywnie na lojalność odbiorców wobec firmy – mówi Tomasz Urban dodając, że tego typu rozwiązania mogą przyczynić się do budowy pozytywnego wizerunku firmy lub instytucji. Użytkownicy oczekują, że będą korzystać z nowoczesnych technologii, prostych i intuicyjnych w obsłudze. – Aplikacje mogą być ważnym narzędziem w konkurowaniu na rynku. Przedsiębiorstwa, które oferują najlepsze i najbardziej wydajne aplikacje, mogą przyciągać więcej potencjalnych klientów, budować z nimi relacje, komunikować się, a tym samym być bardziej konkurencyjne w swojej branży – dodaje właściciel T2T System.

Aplikacje dla studentów z niepełnosprawnościami


Aplikacje dla studentów z niepełnosprawnościami pomagają w zapewnieniu dostępu do edukacji i ułatwiają im pełne korzystanie z możliwości uczelni. Osoby z niepełnosprawnościami często napotykają na problemy, które utrudniają im naukę, np..: w przemieszczaniu się po kampusie, brak dostępu do materiałów dydaktycznych w odpowiednim formacie czy też trudności z komunikacją. Aplikacje mogą pomóc w usunięciu tych barier. Dla przykładu, aplikacje mogą umożliwić studentom z problemami słuchu korzystanie z tłumaczenia ustnego, a studentom z problemami wzroku z materiałów w formacie, który jest dla nich bardziej dostępny, takim jak odczytywanie tekstu na głos lub powiększenie liter..

Innym ważnym narzędziem jest system nawigacji wewnątrzbudynkowej, stworzony przez firmę T2T System, dzięki któremu osoby z niepełnosprawnościami mogą poruszać się po obiektach już kilku polskich uczelni. – Doskonale zdajemy sobie sprawę z potrzeb takich osób. Wielokrotnie muszą one rezygnować ze studiowania, ponieważ nie są w stanie samodzielnie poruszać się po budynkach. Dla niektórych być może jest to dość prozaiczny problem, jednak dla osób z niepełnosprawnościami może okazać się kluczowym – informuje Tomasz Urban.

Aplikacja, w oparciu o bezprzewodowe urządzenia informacji wewnątrzbudynkowej (beacony), generuje stosowne komunikaty tekstowe, które w sposób automatyczny zostają zamienione na komunikaty głosowe z wykorzystaniem syntezatora mowy ( w j. polskim i angielskim) w momencie, gdy urządzenie znajdzie się w pobliżu beacona. Tym samym aplikacja prowadzi użytkownika do miejsca docelowego wzdłuż optymalnej ścieżki wyznaczonej w danym budynku/kondygnacji.

Społeczna odpowiedzialność w podejście do biznesu

T2T System ma swoją siedzibę w miejscowości Nędza, w powiecie raciborskim (woj. śląskie). Choć nazwa lokalizacji jest dość specyficzna, firma realizuje prestiżowe i rozbudowane projekty informatyczne dla administracji publicznej, instytucji oraz biznesu na skalę co najmniej ogólnopolską. To np. systemy nawigacji wewnątrzbudynkowej dla osób z niepełnosprawnościami, programy wspierające gospodarkę obiegu zamkniętego, zawierające m.in. kalkulator cyrkularności, czy projekt z branży turystycznej. Firma stawia także na edukację młodzieży w zakresie rozwoju ich kompetencji informatycznych oraz wspierania lokalnych talentów i wydarzeń społeczno-kulturalnych.

Wynika to z naszego podejścia do biznesu. Zależy nam na realizacji takich projektów, które niosą za sobą wartość dodaną, np. pozytywny wpływ na środowisko naturalne i społeczne, wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami, edukację młodzieży. Sami także staramy się wdrażać takie rozwiązania w naszej firmie. – zapewnia Tomasz Urban z T2T System, podkreślając wagę, jaką przywiązuje do społecznej odpowiedzialności i zrównoważenia w prowadzonym przez siebie biznesie. Firma korzysta z energii pozyskanej z OZE (na co ma stosowny certyfikat zakupu), zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami, wspiera lokalne inicjatywy sportowe i kulturalne, daje możliwości rozwoju zawodowego zdolnej młodzieży pod okiem doświadczonej kadry. Do tego pilnie śledzi światowe trendy w branży IT, doniesienia naukowe oraz kierunki rozwoju biznesu tak, by dostarczyć odpowiednie rozwiązania wspierające i ułatwiające codzienne funkcjonowanie użytkownikom poszczególnych aplikacji i systemów.

* * *

T2T System wspiera przedsiębiorstwa i instytucje w wykorzystaniu technologii informacyjnej. Tworzy i wdraża oprogramowanie, administruje systemami, serwerami i sieciami, świadczy usługi outsourcingu IT. Firma powstała z pasji do informatyki, dziś skupia specjalistów z równych dziedzin programowania i administracji IT.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024