Czytasz: Z widokiem na Beskidy w Zagłębiu

Z widokiem na Beskidy w Zagłębiu

Na Górce Gołonowskiej powstają wyjątkowe apartamenty. Będzie widowiskowo i zielono!

W latach osiemdziesiątych na górce Gołonowskiej powstało najbardziej prestiżowe osiedle w Zagłębiu. Teraz, po przeszło trzydziestu latach, prywatny inwestor poszedł jeszcze dalej i rozpoczął budowę luksusowych apartamentów.

NA STORCZYKÓW ROSNĄ APARTAMENTY…Z SAUNĄ

To miejsce znają niemal wszyscy mieszkańcy Dąbrowy Górniczej. Położone na południowym zboczu tzw. górki Gołonowskiej osiedle Storczyków tonie w zieleni. Przy dobrej pogodzie widać stąd panoramę Beskidów. Nic dziwnego, że okoliczni mieszkańcy od zawsze z zazdrością spoglądali na „tych ze Storczyków”.

– No piękne miejsce. Lubimy tam spacerować. Zaraz obok jest malownicza, zielona górka borowa. Wszyscy tu wiedzą, ze na Storczyków mieszkają „znani i poważani” – uśmiecha się pani Teresa mieszkająca przy pobliskiej ulicy Kasprzaka.

Cena działki? Tajemnica.

Powyżej istniejącego od lat osiemdziesiątych osiedla znajdują się kilkuhektarowe, zielone tereny. To właśnie w tym miejscu w zeszłym roku prywatny deweloper nabył prawie półhektarową działkę. Kwota transakcji nie została ujawniona. W maju tego roku na plac budowy wjechały pierwsze maszyny.

Zielone kaskady

Deweloper do współpracy zaprosił znanego i utytułowanego architekta Macieja Frantę. To właśnie zaprojektowane przez Frantę chorzowskie osiedle Kolorama otrzymało dwa lata temu tytuł „inwestycji roku”. Tym, którzy interesują się architekturą nazwisko architekta jest doskonale znane także z innej przyczyny. To wnuk Aleksandra Franty, który projektował słynne, katowickie Tysiąclecie.

- W projekcie jako wyznacznik formalny koncepcji przyjęliśmy fantastyczny zielony i przestrzenny kontekst miejsca, co znalazło odzwierciedlenie w tarasowej i widokowej tektonice budynków – mówi architekt.

Efektem jego pracy są nowoczesne, ułożone kaskadowo budynki z ogromnymi tarasami. Charakterystyczna ciemna elewacja oraz drewniane pergole zdobiące tarasy nadają całości wyjątkowego charakteru.

- Chcieliśmy koniecznie wpisać się w zielony charakter osiedla. U nas to nie jest slogan. Budynki kryte są tzw. zielonymi dachami z warstwą roślinności wegetacyjnej, nawet droga dojazdowa będzie u nas pokryta specjalną geokratą. Osiedle nie będzie zamknięte – tłumaczy Przemysław Kozok, prezes PM Construction.

Penthouse sprzedany

Deweloper rozpoczął sprzedaż na początku maja i już w pierwszych dwóch tygodniach sprzedane lub zarezerwowane zostały niemal wszystkie największe apartamenty budowane w pierwszym etapie. W tym penthouse z przeszło 120 metrowym tarasem i… sauną na drugiej kondygnacji. – Nie możemy zdradzić, kto jest nabywcą, ale to osoba znana i ceniona nie tylko w naszym regionie – uśmiecha się Kozok.

Apartamenty Storczyków to w sumie 54 lokale o powierzchniach od 35 do 130 m.kw. Jak zapewnia inwestor mieszkania zostały zaprojektowane tak, aby spełnić oczekiwania zarówno wymagającego klienta szukającego indywidualnych rozwiązań, jak i klientów poszukujących swojego pierwszego „M”, rodzin czy studentów.

Osiedle wyposażono w najnowocześniejsze systemy instalacyjne: wentylację mechaniczną, wodne ogrzewanie podłogowe zasilane z pomocą ciepła systemowego, stację pogodową. Wszystkie te udogodnienia dają możliwość instalacji tzw. systemów inteligentnego domu, który do tej pory zarezerwowany był głównie dla kosztownych domów jednorodzinnych. Deweloper chce zakończyć pierwszy etap inwestycji najpóźniej w sierpniu przyszłego roku. Całe osiedle powstanie w ciągu dwóch lat.

źródło: informacja prasowa

Czytaj więcej