Czytasz: Antyterrorysta miał porywać ludzi. Trafił do aresztu

Antyterrorysta miał porywać ludzi. Trafił do aresztu

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach prowadzi postępowanie, które dotyczy uprowadzenia dla okupu. Ma to związek z porwaniem, do którego doszło w Częstochowie.

Porwanie dla okupu, usiłowanie porwania i inne przestępstwa kryminalne. Zarzuty dotyczące tych przestępstw usłyszały do tej pory dwie osoby. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Gliwicach. Prokurator Joanna Smorczewska, rzeczniczka prokuratury powiedziała w rozmowie z nami, że śledztwo dotyczy zdarzeń z kwietnia 2013 roku i kwietnia 2014 roku. Potwierdziła zatrzymanie dwóch osób, w tym funkcjonariusza elitarnej jednostki. 


- Jedną z nich jest Dominik G. funkcjonariusz Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji w Warszawie. Miał działać w grupie, która specjalizowała się w porwaniach bogatych ludzi - mówi prokurator Smorczewska. 

 

Przyznała, że postępowanie dotyczy porwania biznesmena z województwa śląskiego, Bogaty mieszkaniec Częstochowy został uwolniony dopiero wtedy, gdy przestępcy wymusili kilkumilionowy okup. 

Komendant główny natychmiast po zatrzymaniu funkcjonariusza rozpoczął procedurę wydalenia go z szeregów służby. Śledztwo prokuratury prowadzone jest m.in. we współpracy z policyjnym Biurem Spraw Wewnętrznych - to "policja w policji", która ma za zadanie tropić funkcjonariuszy łamiących prawo. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone zatrzymania. 

 

Czytaj więcej