Czytasz: Antyterroryści ćwiczyli wspólnie z wojskowymi komandosami [ZDJĘCIA]

Antyterroryści ćwiczyli wspólnie z wojskowymi komandosami [ZDJĘCIA]

Wykorzystywano m.in. granaty błyskowe, a także system termowizji.

Na terenie opuszczonego budynku, w miejscowości Poręba na terenie powiatu zawierciańskiego, antyterroryści z Katowic wspólnie z komandosami z Lublińca ćwiczyli elementy taktyki specjalnej i zgrania zespołów bojowych. Specyfika budynku pozwalała na przeprowadzenie ćwiczeń taktyki wejścia do pomieszczeń przy użyciu tarczy balistycznej, odbijania zakładników i obezwładniania osób.

Przy tego typu działaniach często używana jest broń palna krótka i długa z ostrą amunicją. W warunkach treningowych ten ważny element taktyki prowadzony był z wykorzystaniem amunicji ćwiczebnej z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa. Ćwiczący mieli również do dyspozycji specjalistyczne narzędzia, które używane są w warunkach bojowych podczas operacji policyjnych. W trakcie szkolenia mundurowi wykorzystali więc m.in. sprzęt do wyważania i materiały pozoracji w postaci granatów błyskowych. Mogli też przećwiczyć niektóre metody działania wykorzystując system termowizji, który jest pomocny w zaciemnionych pomieszczeniach czy w porze nocnej.

Zobacz zdjęcia:

 

Przeprowadzane cyklicznie szkolenia przygotowują policjantów pełniących służbę w katowickim SPAP do udziału w akcjach o najwyższym stopniu ryzyka. Dlatego tak ważne jest ich profesjonalne opracowanie i przeprowadzenie w warunkach zbliżonych do realnych.