Czytasz: Anita Włodarczyk ambasadorką Stadionu Śląskiego

Anita Włodarczyk ambasadorką Stadionu Śląskiego

Jedna z najlepszych lekkoatletek na świecie rozpoczyna współpracę ze Stadionem Śląskim. Co zawiera umowa?

Województwo Śląskie i Stadion Śląski podpisały listy intencyjne dotyczące współpracy z Anitą Włodarczyk i jej trenerem Krzysztofem Kaliszewskim. Szczegóły współpracy zostaną doprecyzowane w przyszłości. Już teraz wiadomo, że w planach jest m.in. organizacja spotkań z młodzieżą, prowadzenie zajęć sportowych, wskazówki jak skutecznie trenować, by osiągać najlepsze wyniki. Anita Włodarczyk zostanie sportowym ambasadorem województwa i będzie promować region na sprzęcie sportowym i podczas zawodów.

- To dla mnie duże wyróżnienie, że mogę zostać ambasadorem województwa śląskiego. Dziękuję za dostrzeżenie moich osiągnięć, chcę wesprzeć Śląskie w promocji lekkiej atletyki i aktywnego stylu życia, szczególnie w przypadku dzieci i młodzieży. Myślę, że nasza współpraca będzie bardzo owocna i przyniesie wszystkim wiele korzyści – mówi Anita Włodarczyk.

- Cieszę się, że dwukrotna mistrzyni olimpijska i jedna z najlepszych lekkoatletek na świecie, Anita Włodarczyk oraz wybitny trener Krzysztof Kaliszewski będą sportowymi ambasadorami Województwa Śląskiego. Stadion Śląski udowodnił, że jest najlepszą areną lekkoatletyczną w Polsce i mam nadzieję, że stanie się na lata domem królowej sportu, a wkrótce także areną największych sportowych wydarzeń w Europie i na świecie. Chcemy promować sport i zdrowy tryb życia wśród najmłodszych mieszkańców regionu, a Anita Włodarczyk jest przykładem tego, że talent i ciężka praca prowadzą na sportowy szczyt – wyznaje marszałek Jakub Chełstowski.

Anita Włodarczyk to dwukrotna mistrzyni olimpijska i wielokrotna mistrzyni świata i Europy w rzucie młotem. Kilkakrotnie ustanawiała również rekord świata w tej dyscyplinie sportu. Należy do grona najwybitniejszych i najpopularniejszych sportowców w historii Polski.

źródło: Urząd Marszałkowski

Czytaj więcej