Czytasz: Tragedia w Jaworznie: matka nie przyznała się do zabójstwa [nowe fakty]

Tragedia w Jaworznie: matka nie przyznała się do zabójstwa [nowe fakty]

25-letnia matka podejrzana o uduszenie 5-miesięcznego dziecka nie przyznała się do czynu. Do dramatycznego zdarzenia doszło we wtorek 28 marca.

Do tragedii doszło we wtorek 28 marca w jednym z budynków przy ulicy Partyka w Jaworznie. Policję wezwała matka Andżeliki Z. Służby podjęły akcję reanimacji niemowlęcia, jednak było to działanie bezskuteczne. Matka dziecka, 25-latka miała rany kłute w okolicy brzucha. W mieszkaniu udzielono jej pierwszej pomocy i przewieziono na konsultacje do pobliskiego szpitala. Następnie kobieta trafiła do aresztu w Katowicach.

Tragedia w Jaworznie przy ul. Partyki:

“Kobieta przyznała się do czynu”- potwierdziła policja w Jaworznie, ale nie były to zeznania wiążące, a tylko wstępne “rozpytywanie” i luźna rozmowa - tłumaczył w środę rano Tomasz Obarski, rzecznik jaworznickiej policji. 

- Przeanalizowaliśmy ostatnie 5 lat i nic w policyjnych aktach na temat tej rodziny nie znaleźliśmy - mówi kom. Tomasz Obarski, policja w Jaworznie. - To normalna, polska rodzina bez problemów - dodaje.

Dobrą opinię o rodzinie potwierdzają też mieszkańcy okolicznych bloków zlokalizowanych na jaworznickim osiedlu Azoty.

- Znałam ją, to dla wszystkich prawdziwy szok. Od niedawna chodziła z dzieckiem na spacery, bo przecież było takie małe. - wspomina Andżelikę Z. jedna z lokatorek bloku przy ul. Partyki 2 w Jaworznie.

- Złego słowa o niej nie można powiedzieć. - dodaje inna sąsiadka.

Obydwoje rodziców pracowało. Ojciec, który podczas całego zajścia przebywał poza domem został ściągnięty przez służby.

Andżelika Z. przesłuchana przez prokuraturę

25-letnia kobieta z Jaworzna podejrzana o uduszenie swojego dziecka została przepytana w środę przez prokuratora prowadzącego sprawę. Przesłuchanie trwało ponad dwie godziny. Podejrzana nie przyznała się do zarzucanego jej czynu.

Andżelice Z. został przedstawiony zarzut zabójstwa z artykułu 149 kodeksu karnego:

“§ 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.”

Wczoraj śledczy przesłuchali matkę kobiety i jej męża. Obydwoje byli w szoku - relacjonuje przedstawiciel jaworznickiej prokuratury. Kobieta podczas przesłuchania zachowywała się nerwowo, wycofała się ze wcześniejszych złożonych przez policję deklaracji. 

- Andżelika Z. z jednej strony nie przyznała się przed prokuratorem prowadzącym do uduszenia dziecka, ale z drugiej strony opisała całe zajście, to, że trzymała na twarzy dziecka przez kilka minut poduszkę. - mówi prok. Jacek Nowicki, Prokuratura Rejonowa w Jaworznie.

25-latka zostanie przebadana jutro przez biegłych z dziedziny psychiatrii.

Sekcja zwłok 5-miesięcznego dziecka najwcześniej we czwartek

Ciało 5-miesięcznego chłopca zostało już przewiezione do zakładu medycyny sądowej w Katowicach. Sekcja zwłok tragicznie zmarłego niemowlęcia zostanie przeprowadzona najprawdopodobniej we czwartek, 30 marca.

Czytaj więcej