Czytasz: Maleszka opowie o „Magicznym drzewie”

Maleszka opowie o „Magicznym drzewie”

„Magiczne drzewo”, jedna z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich serii książek dla dzieci, wzbogaciła się o kolejny tom.

Bohaterowie serii: Kuki, Gabi i Blubek mają za sobą pasjonujące i pouczające przygody, m.in. z sankami zachowującymi się jak pies i butami spełniającymi marzenia.

Tym razem muszą zmierzyć się z groźnymi przestępcami oraz stworzonym przez nich robotem, który ma pozbawić świat elektryczności.

Katowickie spotkanie z twórcą fascynującej serii „Magiczne drzewo” będzie okazją, by dowiedzieć się, jak powstają książki i filmy z cyklu. Uczestnicy posłuchają także opowieści autora o najnowszym tomie, w którym w niewyjaśnionych okolicznościach skradzione zostaje berło dające władzę nad ludźmi i przedmiotami, a razem z nim znikają przyjaciele bohaterów – Idalia oraz Alik.

Andrzej Maleszka jest reżyserem teatralnym i filmowym, twórcą serialu fantasy „Magiczne drzewo” i autorem serii książek o tym samym tytule, m.in. „Magiczne Drzewo. Czerwone krzesło” czy „Magiczne drzewo. Drewniany pies”.

Spotkanie z autorem cyklu Andrzejem Maleszką, organizowane w związku z premierą „Magicznego drzewa. Tom 9. Berło”, odbędzie się 4 listopada o godz. 11 w salonie Empik Silesia w Katowicach. Młodzi czytelnicy będą mieć okazję do fantastycznej podróży przez świat postaci i przygód z książek Maleszki.

Czytaj więcej