Czytasz: Andrzej Duda: ,,Wprowadzimy w końcu sprawiedliwe sądy"

Andrzej Duda: ,,Wprowadzimy w końcu sprawiedliwe sądy"

Na rynku zebrali się mieszkańcy Wodzisławia. Zwolennicy wewnątrz wyznaczonej strefy. Przeciwnicy poza nią.

AKTUALIZACJA 18:13

"To jest nasz prezydent", "Dobrze, że pan tego Komora pokonał", "Jakie on ma cieplutkie ręce" - reakcje mieszkańców, którzy spotkali się dziś z Andrzejem Dudą w Wodzisławiu Śląskim

AKTUALIZACJA 17:48

Na zakończenie prezydent podchodzi do mieszkańców zgromadzonych na rynku. Uśmiechnięty Andrzej Duda w zestawieniu ze skandującymi protestującymi w czasie hymnu narodowego, to obraz coraz większej siły prezydenta; i całkowitego braku pomysłu środowisk opozycyjnych na przekonanie do swoich racji.


AKTUALIZACJA 17:37


Zmiany następują i bedą następowały. Wprowadzimy, w końcu, sprawiedliwe sądy. To w końcu wprowadzenie sprawiedliwości i patrzenie na ręce także tej trzeciej władzy.

Życzę wam, żeby Odra wróciła na należne jej miejsce w polskiej lidze.

 


17:10

To była zawsze polska ziemia dzięki waszym ojcom i dziadkom. Wodzisław, to jest takie miejsce, w którym Polacy mieszkają od początku. Chociaż historia zmieniała i przesuwała granice, to w 1863 roku wydana przez Niemców mapa dowodziła, że większość mieszkańców mówi po polsku. A po trzecim powstaniu śląskim wróciła do Polski. - mówi prezydent

,,Chylę głęboki pokłon pokoleniom wodzisławian, którzy od wieków walczyli o polskość tych ziem. (...) Przez te prawie 30 lat na Śląsku nie zawsze działo się dobrze. Są ogromne rachunki krzywd."

Dziękuje także państwu, bo ja tutaj w Wodzisławiu wygrałem wybory. Chciałem być i zostałem prezydentem RP, bo chciałem rozmawiać także o Śląsku. Dziś pieniądze płyną na Śląsk. Dawniej to pieniądze z tego regionu wyciągano. -dodaje

- Ten rząd i ja jako prezydent RP stawiamy na polską rodzinę. Ludzie o to wsparcie prosili. A skoro prosili a nikt tego nie wprowadzał oznacza, że demokracja była kulawa. - mówi.

 

 

 

Jestem dumny i szczęśliwy, że jako pierwszy prezydent RP mogę być tutaj w Wodzisławiu Śląskim - mówi Andrzej Duda

Łącznie z samorządami dziewięciu miast powiatu wodzisławskiego stawiamy na oświatę, a wspólnie z przedsiębiorcami tworzymy edukację przystosowana do rynku pracy - Orkiestry KWK Marcel i KWK Rydułtowy

Andrzej Duda! Dziękujemy! - skandują mieszkańcy Wodzisławia

Witam na gościnnej ziemi śląskiej - mówi starosta Ireneusz Serwotka

Wizyta Andrzeja Dudy przypada w 760-lecie Wodzisławia Śląskiego. Jest pierwszą głową państwa, która odwiedza to miasto w czasie trwającej kadencji. 

Andrzej Duda po raz kolejny przyjeżdża na Śląsk. Tym razem odwiedza Wodzisław Śląski. Orkiestra górnicza, to stały już element prezydenckich wizyt. To, co wyróżnia mieszkańców Wodzisławia, to flagi Unii Europejskiej. Te trzymają nie tylko przeciwnicy głowy państwa, ale także witające Andrzeja Dudę mieszkanki regionu ubrane w stroje ludowe. 

Melodie wygrywane przez górników przeplatane są hasłami, które skandują członkowie KOD, Nowoczesnej i PO zebrani przed jednym z wejść na rynek.

- Wolność, równość, demokracja - skandują przeciwnicy prezydenta

Andrzej Duda na rynku w Wodzisławiu Śląskim ma pojawić się około godz. 17:00. Prezydent przyjechał na zaproszenie starosty wodzisławskiego Ireneusza Serwotki. 

Czytaj więcej