Czytasz: "Gdyby nie księża, ja nie wiem czy tutaj byłaby Polska" [WIDEO, ZDJĘCIA]

"Gdyby nie księża, ja nie wiem czy tutaj byłaby Polska" [WIDEO, ZDJĘCIA]

Powiedział w sobotę burmistrz Skoczowa. W Orszaku Trzech Króli wzięła udział para prezydencka.

Aktualizacja 15:10:

Agata Kornhauser-Duda wręczyła nagrody w konkursie na najlepszą koronę.

Aktualizacja 14:55:

Wspólne kolędowanie dobiegło końca. Głos zabiera prezydent Andrzej Duda.

- Ta uroczystość jest niezwykła, ponieważ jest wielce wspólnotowotwórcza. Organizowana jest po raz 10. Jesteśmy wspólnotą, ponieważ mamy te same przekonanie, chcemy być razem i po prostu być - mówi.

- Bóg jest dla wszystkich. To jest niezwykle ważne przesłanie jakie niesie religia chrześcijańska. Każdy może tu przyjść i być z nami, jeśli szanuje naszą tradycję i wiarę. Nieważne czy jest biały, czy jest śniady - mówi prezydent Andrzej Duda w Skoczowie.

Prezydent przypomniał, że to w Skoczowie papież Jan Paweł II wskazywał skąd wyrośliśmy jako naród. Jak podkreśla - wyrośliśmy z tradycji chrześcijańskiej, tej którą wzmacniał św. Wojciech, który także odwiedzał Skoczów.

- Kiedy ktoś mówi, żeby kościół nie wtrącał się do polityki to przypomnę, że gdyby nie księża katoliccy, gdyby nie księża ewangelicy, ja nie wiem czy tutaj byłaby Polska. Ale jest, bo tutaj modliliśmy się i śpiewaliśmy po polsku - mówi burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko.

- My kochamy Polskę. My wyrośliśmy z Polski - dodaje.

Aktualizacja 14:30:

Para prezydencka przeszła razem z orszakiem króla Kacpra na skoczowski rynek.

Na rynku mieszkańcy kolędują wspólnie z prezydentem Andrzejem Dudą i Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą.

Andrzej Duda w Skoczowie w Orszaku Trzech Króli 2018:

Orszak Trzech Króli 2018 w Skoczowie:

Wcześniej pisaliśmy:

Orszak Trzech Króli wyruszy po raz czwarty w historii Skoczowa. Po raz pierwszy udział weźmie w nim para prezydenca. Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wraz z wszystkim uczestnikami liturgii przejdą na skoczowski rynek, gdzie zaplanowano wystąpienie prezydenta RP.

Na rynku, oprócz przemówień prezydenta RP i burmistrza Skoczowa, zaplanowano wspólne kolędowanie przy bożonarodzeniowej stajence. Nastąpi symboliczne złożenie hołdu Świętej Rodzinie. Oprawę artystyczną wydarzenia zapewni dziecięcy zespół „Równica”. Uczestnicy zatańczą wspólnie poloneza do kolędy „Bóg się rodzi”.

Czytaj więcej

 

Komentarze
To cię zainteresuje