Czytasz: Para Prezydencka w Cieszynie

Para Prezydencka w Cieszynie

Andrzej Duda i Agata Korhauser-Duda na Orszaku Trzech Króli w Cieszynie

Mszą w kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie rozpoczęły się obchody Święta Objawienia Pańskiego, powszechnie znanego jako Trzech Króli. 

Bardzo się cieszę, że jesteście tutaj razem, jako małżonkowie. - mówił ks. Jacek Gracz, proboszcz parafii św. Marii Magdaleny witając parę prezydencką

Po godzinie 13:00 para prezydencka przeszła wspólnie z mieszkańcami zgromadzonymi w kościele na cieszyński rynek. Tam czekały na nich pozostałe orszaki, które wyruszyły z okolicznych parafii. 

Na rynku pokłon Jezusowi złożyli trzej mędry. Kacper, Melchior i Baltazar. W tym roku byli to przedstawiciele świata nauki. Przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy poprzedziła opowieść o narodzeniu Jezusa oraz konkurs na przebranie dla najmłodszych uczestników Orszaku. Nagrody wręczyła para prezydencka.

 - Dziękuję, że zaprosiliście także nas. Moją małżonkę Agatę i mnie. Orszak w Cieszynie ma swój wymiar szczególny. Nie jest typowy, bo to nie jeden a wiele orszaków, które ze wszystkich parafii idą, by tutaj się spotkać wszyscy razem. Po to, żeby stworzyć wspólnotę ludzi cieszących się z bożego narodzenia. Cieszących się ze Świąt. Zgromadzonych pod tym wielkim zawołaniem: pokój i dobro. Pokój i Dobro, czyli to czego potrzebuje każdy z nas. W tym roku świętujecie jako wspólnota katolicka i ewangelicka. Obie te wielkie wspólnoty ludzi wierzących obchodzą w tym roku swoje święto. 25-lecie erygowania diecezji bielsko-żywieckiej i 500-lecie reformacji. - mówił prezydent Andrzej Duda do zgromadzonych na cieszyńskim rynku

  

Czytaj więcej