Czytasz: Andrzej Duda przyjedzie do Żor

Andrzej Duda przyjedzie do Żor

Wizyta prezydenta dopiero w poniedziałek. Utrudnienia już przez weekend.

Kierowców poruszających się po Żorach czekają utrudnienia w ruchu, ale nie tylko w poniedziałek. Już teraz zakaz parkowania obowiązuje na ulicach Klimka, Folwareckiej, Kościuszki oraz Szeptyckiego. Właściciele pojazdów, którzy nie dostosują się do zakazu, muszą liczyć się z faktem, że ich samochody zostaną odholowane.

W poniedziałek Urząd Miasta Żory przy Rynku 9 będzie czynny tylko do godziny 14:00. Zmiany będą też dotyczyły funkcjonowania siłowni i lodowiska Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach. Tego dnia będą nieczynne.

- Przyjazd głowy państwa jest wielkim wydarzeniem oraz zaszczytem dla każdego miasta. Już w najbliższy poniedziałek oficjalną wizytę w Żorach złoży Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. W planie wizyty znalazło się m.in. spotkanie z mieszkańcami. Prezydent przyjeżdża do Żor na zaproszenie Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka oraz władz miasta Żory - informuje Urząd Miasta w Żorach

Otwarte spotkanie z mieszkańcami

Otwarte spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z mieszkańcami Żor odbędzie się w poniedziałek w hali sportowej MOSiR Żory przy ul. Folwareckiej 10. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 17:00. Z uwagi na środki bezpieczeństwa mieszkańcy zainteresowani udziałem w spotkaniu będą wpuszczani na teren hali już od godziny 15:30. By uniknąć niedogodności należy przyjść minimum pół godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

- Chcąc wziąć udział w  spotkaniu z Prezydentem RP należy pamiętać, że na spotkanie nie wolno wnosić żadnych niebezpiecznych przedmiotów i narzędzi, w tym: wszelkiego rodzaju broni, nożyczek, parasoli, pilników, butelek z napojami, banerów i transparentów - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta

Hołd Żołnierzom Wyklętym

Zanim prezydent Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami, złoży wieńce na Mogile Powstańców Śląskich oraz przy Pomniku Żołnierzy Wyklętych na Starym Cmentarzu w Żorach.

Czytaj więcej