Czytasz: Andrzej Duda odwiedzi śląską i małopolską część woj. śląskiego

Andrzej Duda odwiedzi śląską i małopolską część woj. śląskiego

Prezydent spotka się z komandosami, mieszkańcami Herbów i Kłobucka.

Wizytę prezydenta ustalono pierwotnie na 15 stycznia. Nie doszło do niej w planowanym terminie w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

Termin wizyty zmieniono. Miejscowości, które odwiedzi prezydent już nie. Przyjazd Andrzeja Dudy przypada w momencie, kiedy mieszkańcy terenów historycznie związanych z Małopolską domagają się nazwy województwa śląskiego.

- Stowarzyszenie Beskidzki Dom oraz szereg stowarzyszeń regionalnych żąda zmiany nazwy województwa śląskiego na śląsko-małopolskie i wprowadzenia do heraldyki tego województwa symboli związanych z jego historyczną, małopolską tożsamością - czytamy w stanowisku 10 stowarzyszeń.

Prezydent odwiedzi Lubliniec, Herby i Kłobuck. Tym samym w planie wizyty jest śląska i małopolska część województwa śląskiego. Petycja w sprawie zmiany nazwy na woj. śląsko-małopolskie została skierowana także do prezydenta Andrzeja Dudy w środę. Czy prezydent zajmie stanowisko w sprawie tożsamości regionalnej mieszkańców woj. śląskiego?

Prezydent spotka się z komandosami z Lublińca o godz. 12:30. Złoży wieniec pod pomnikiem poświęconym polskim żołnierzom pododdziałów specjalnych, których tradycje dziedziczy Jednostka Wojskowa Komandosów z Lublińca. W programie wizyty jest także prezentacja uzbrojenia, wyposażenia oraz elementów wyszkolenia JWK.

O godz. 16:00 Andrzej Duda spotka się z mieszkańcami powiatu lublinieckiego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Herbach. W Kłobucku będzie dwie godziny później. Tam spotka się z mieszkańcami powiatu kłobuckiego.

Czytaj więcej