Czytasz: Pielgrzym Andrzej Duda
W niedzielę odbędzie się tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej. Swoją obecność zapowiedział prezydent Andrzej Duda.

- Zapraszam cały męski świat górnośląskiej metropolii do modlitwy przed obliczem Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej - pisze w liście abp Wiktor Skworc.

Na to zaproszenie co roku odpowiadają tysiące mężczyzn. W niedzielę na kalwaryjskim wzgórzu obecny będzie także prezydent Andrzej Duda.

Uroczysta msza święta pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego rozpocznie się o godz. 10:45 na wzgórzu kalwaryjskim. Homilię wygłosi abp. Józef Kupny, metropolita wrocławski. Zanim do niej dojdzie, o godzinie 8:00 rozpocznie się śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Po modlitwie różańcowej wyruszy procesja z obrazem Piekarskiej Pani na Kalwarię.

Po mszy o 13:45 przy ołtarzu głównym odbędzie się godzinka młodzieżowa, na której gościem specjalnym będzie biskup Moses Hamungole z Zambii. O 15:00 czeka nas nabożeństwo majowe, któremu przewodniczyć będzie biskup Adam Wodarczyk, a homilię wygłosi biskup Tadeusz Bronakowski z Łomży. Po nabożeństwie czeka nas procesja do bazyliki, gdzie zostanie zakończona pielgrzymka.

Pielgrzymka mężczyzn do Piekar 2017 - Plan wydarzeń:

8:00 - godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

8:30 - modlitwa różańcowa

9:30 - procesja z obrazek Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Powitanie pielgrzymów przez abp. Wiktora Skworca

10:45 - msza św. pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

13:45 - godzina młodzieżowa z udziałem gościa specjalnego bp. Mesesa Humungole z Zambii

15:00 - nabożeństwo majowe pod przewodnictwem bp. Adam Wodarczyka i bp. Tadeusza Bronakowskiego, przewodniczącego Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości.

16:00 - procesja do bazyliki piekarskiej

Czytaj więcej