Czytasz: Andrus, Bułka i Grabowski na chorzowskiej scenie

Andrus, Bułka i Grabowski na chorzowskiej scenie

Chorzowski Teatr Ogrodowy odbędzie się już po raz 12.

Najlepsze polskie teatry i kabarety będą nas bawić w te wakacje. Wszystko dzięki Chorzowskiemu Teatrowi Ogrodowemu, który już po raz 12. zamontował się w Sztygarce. Formuła jest taka, jak co roku. W piątki i niedziele zabieramy ze sobą dobre humory i relaksujemy się przy sztukach najlepszych grup teatralnych. Co w programie?

Andrus, Teatr Montownia i "Wszystko o mężczyznach"

Imprezę rozpocznie Artur Andrus. Radiosłuchaczom znany jako niezrównany gospodarz „Powtórki z rozrywki”, legendarny gospodarz spotkań kabaretowych w warszawskiej „Piwnicy pod Harendą”, co jakiś czas konferansjer różnych imprez kabaretowych, a poza tym poeta, piosenkarz, dziennikarz, autor książek, tekstów piosenek, bajek, artysta kabaretowy, komentator „Szkła kontaktowego”, Mistrz Mowy Polskiej. Z Arturem Andrusem na ChTO wystąpi Dorota Miśkiewicz. Kiedy? 13 lipca o godz. 19.

Dzień później, Teatr Montownia i Teatr WARSawy wystawią „Ceremonie zimowe”, czyli tragikomiczną opowieść o współczesnej rodzinie klasy średniej, której codzienną monotonią wstrząsa wiadomość o śmierci ciotki Alte Bobiczkowej.

Męski świat, wykreowany ze strzępów rozmów podsłuchanych w siłowni, deklaracji składanych przy kieliszku i nie do końca twardych męskich rozmów. Brzmi dobrze? Warto wybrać się więc na sztukę „Wszystko o mężczyznach”, którą zaprezentują aktorzy krakowskiego Teatru Ludowego. Nie można też przegapić sztuki „Seks dla opornych” rzeszowskiego Teatru Bo Tak. To komedia pełna trafnych spostrzeżeń o kobiecych i męskich pragnieniach, wyobrażeniach i punktach widzenia, które często się rozmijają. Mądra sztuka o życiu, przemijaniu i miłości bawi i wzrusza za sprawą błyskotliwych dialogów i aktorstwa.

Na deskach ChTO wystąpią też Andrzej Grabowski, Grażyna Bułka i Agnieszka Wajs z repertuarem Karin Stanek.

Impreza rozpocznie się 13 lipca i potrwa do końca sierpnia. Spektakle zobaczymy w Sztygarce, Starochorzowskim Domu Kultury i Chorzowskim Centrum Kultury. Bilety w cenie 24, 36 i 48 zł. Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej.

Czytaj więcej