Silesion.PL

serwis informacyjny

Amp Futbol Polska rusza z kampanią społeczną!

Amp Futbol Polska rusza z kampania spoleczna grzegorz krychowiak

Amp Futbol Polska rusza z kampania spoleczna grzegorz krychowiak

Kampania społeczna Amp Futbol #JednąNogąWFinale,  to niezwykły projekt, którego celem jest pozytywna zmiana wizerunku osób niepełnosprawnych w Polsce, zarówno wśród samych niepełnosprawnych, jak i w całym społeczeństwie, poprzez sport, a dokładnie Amp Futbol.

Ampfutbol, czyli piłka nożna dla osób po amputacjach i osób z wadami kończyn rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie już od 10 lat. Ogromny wpływ na rozwój ampfutbolu ma wciąż rosnąca popularność piłki nożnej na całym świecie. Obecnie szacuje się, że na 9 miliardów ludzi na świecie około 4 miliardów to fani piłki nożnej.

Odpowiedź na pytanie dlaczego tak się dzieje jest prosta – piłka nożna jednoczy ludzi tak jak żaden inny sport czy idea, jej fanami są nie tylko czynni gracze. Mistrzostwa Świata oglądają wszyscy bez względu na poglądy, miejsce pochodzenia czy wykonywany zawód.

Wygrana reprezentacji kraju to zawsze wspólne narodowe świętowanie. Ampfutbol kontynuuje te idee i rozwija je w środowisku osób niepełnosprawnych, jednocześnie stając się pomostem pomiędzy tą grupą, a resztą społeczeństwa.

Do tej pory osoby niepełnosprawne były w Polsce marginalizowane, często oceniane ze względu na swoją niepełnosprawność. Kampania społeczna Amp Futbol #JednąNogąWFinale ma to zmienić. Twórcy kampanii chcą pokazać, w jaki sposób osoby niepełnosprawne, które rozwijają się mimo ograniczeń, stają się bohaterami dla innych, ale przede wszystkim samych siebie.

Pochodzący z całej Polski, zarówno z małych miejscowości, jak i z wielkich miast, ampfutbolowi zawodnicy z osób wykluczonych i pomijanych w swoich środowiskach lokalnych, dzięki zaangażowaniu się w Amp Futbol stają się swoistymi bohaterami tych społeczności. Zapraszani są̨ do szkół, domów kultury, lokalnych firm, mediów, stawiani jako przykład rówieśnikom i motywujący do aktywności osoby pełno i niepełnosprawne.

Reprezentują̨ swoje społeczności lokalne w turniejach ogólnopolskich oraz międzynarodowych skupiają̨ na sobie uwagę̨ szerokiego kręgu znajomych, ale i jeszcze szerszego kibiców piłkarskich.

Tej zmiany doświadczają̨ również̇ młodzi zawodnicy i ich rodzice, dla których ich dzieci z trudnego i często niestety jeszcze wstydliwego problemu stają się̨ kimś́ w pełni, albo i ponad normę̨ wartościowym, bo oddziaływującym pozytywnie również̇ na zewnątrz, motywując swoje otoczenie i całe społeczeństwo.

Z takim przekazem twórcy kampanii społecznej chcą dotrzeć do szerokiego grona pokazując najmłodszych w projekcie Junior Amp Futbol. W kampanii poznamy historię 8-letniego Kacpra, zawodnika Junior Amp Futbol i jego drużynę.

Jak pokazują badania i dotychczasowe działania Amp Futbol, młodzi zawodnicy z Junior Amp Futbol niosą̨ za sobą̨ bardzo dużą wartość́ promocyjną i jeszcze mocniejsze przesłanie związane z ampfutbolową ideą. To właśnie te dzieci, które nie mając nóg wyciągają̨ na boisko swoje pełnosprawne rodzeństwo stanowią̨ wzór, świetny przykład i genialny czynnik motywujący dla wielu grup społecznych, dzieci i młodzieży pełno i niepełnosprawnej oraz dla dorosłych. Postać́ takiego młodego piłkarza, który mimo braku nogi uprawia tą najpopularniejszą w Polsce (i na świecie) dyscyplinę̨ i dochodzi w niej na szczyt, również̇ w doskonały sposób buduje wartość́ osób z niepełnosprawnościami w oczach ich samych, ale i reszty społeczeństwa.

Dzięki wykorzystaniu w kampanii również̇ mediów społecznościowych oraz odpowiednio dostosowanych do nich materiałów przekaz ten trafi również̇ do najmłodszego pokolenia odbiorców, co przełoży się̨ na zmianę̨ ich postawy wobec rówieśników z niepełnosprawnościami.

Kampania ma na celu również rekrutację młodych zawodników z niepełnosprawnościami i zachęcenie do sportowej aktywności w ramach projektów Junior Amp Futbol i Futbol Plus.

Zostań Bohaterem na boisku!

Dołącz do juniorów Amp Futbol Polska!

rekrutacja@ampfutbol.pl, 669 982 629

Nie każdy Bohater nosi dwa buty!

Kampanię wspiera Grzegorz Krychowiak, który zachęca do śledzenia ampfutbolowych rozgrywek i namawia dzieci i ich rodziców do dołączenia do Amp Futbol, bo jak sam mówi: Piłkarskie pasje u dzieci trzeba wspierać poprzez motywacje i ciężką pracę, a piłka nożna jest dla każdego i jest przede wszystkim przepiękna.

Kampania rozpoczyna się 16 grudnia w Internecie, social media i w outdorze. Od 18 grudnia spot telewizyjny będzie można zobaczyć w telewizji Polsat, a spoty radiowe usłyszeć m.in. w Radio Złote Przeboje, Radio Rock, Radio Pogoda,  Tok FM.

Kampania współfinansowana jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz PZU S.A.

Kampanię realizuje Pure Point Group oraz Film Fiction Adrian Pawłowski.
Scenariusz – Aleksandra Misiak
Reżyseria – Marek Sobkiewicz – Hirsch
Zdjęcia – Zofia Goraj
Creative Director – Mateusz Siudak

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author