Czytasz: Amerykański sukces śląskiej pisarki

Amerykański sukces śląskiej pisarki

Seria książek Doroty Stasikowskiej-Woźniak, znanej jako Ewa Kassala, trafia właśnie na rynek amerykański. To nie koniec: na prośbę Amerykanów autorka tworzy kolejną sagę.

Pewnego dnia napisała do niej Maria Cowen, właścicielka Royal Hawaiian Press i przekazała: czytałam pani książki, chcę je wydać w USA.

- Myślałam, że to sen, ale Maria była prawdziwa. Z biurem w Honolulu i książkami, które sygnowane przez jej wydawnictwo czytane są nie tylko w USA. Powiedziałam o tym Soni Dradze, właścicielce wydawnictwa Sonia Draga, które wydawało moje książki w Polsce. Wydawnictwa ustaliły szczegóły i przeszłyśmy od słów do czynów. Jestem bardzo dumna i szczęśliwa, że teraz historie władczyń starożytności będą mogli poznać czytelnicy na całym świecie - przyznaje Dorota Stasikowska-Woźniak, pisarka, która swoją egipską sagę wydała pod literackim pseudonimem Ewa Kassala.

 

 - To nazwisko rodowe mojej mamy i babci - mówi Silesion.pl Dorota Stasikowska-Woźniak.

Jej "Cleopatra’s Passions – Secret Life of the Queen of the Nile" od połowy września jest w sprzedaży nie tylko w USA, ale i na Amazonie, a to oznacza, że dostępna jest na całym świecie.

Nie tylko książka papierowa. Jak na Amerykanów przystało, jest także e-book oraz rozliczne gadżety.

- W USA ukaże się cała egipska seria. Jest już także "Divine Nefertiti - Love - Power - Gold" - opowieść o mojej kolejnej bohaterce, królowej Nefretete, a wkrótce także książka o Hatszepsut - "Hatshepsut - The Secret Tale of Egypt's Lost Queen". Ta ostatnia w Polsce premierę będzie mieć dopiero na początku przyszłego roku - mówi nam Dorota Stasikowska-Woźniak.

Skąd pomysł na książki o silnych kobietach?

- Myślałam o nich od zawsze. Fascynowała mnie ich mądrość i siła. Mogą być wzorem dla współczesnych kobiet - przyznaje autorka.

Opowieść o Hatszepsut, podobnie jak wszystkie pozostałe książki autorki, ukazują się w Polsce nakładem wydawnictwa Sonia Draga. Amerykańskie wydawnictwo Royal Hawaiian Press zamówiło już u Doroty Stasikowskiej-Woźniak serię o kobietach w Biblii. Jako pierwsza ukaże się "Królowa Saby".

Royal Hawaiian Press założyła w 2004 roku mieszkająca w Honolulu  Maria Cowen, pisarka i właścicielka wydawnictwa, która wydaje głównie książki autorów norweskich, polskich, rosyjskich, serbskich czy tureckich. Bierze na siebie tłumaczenia, stronę edytorską i dystrybucję, dzięki czemu literatura z tych krajów może być szerzej znana czytelnikom na całym świecie, posługujących się tylko językiem angielskim czy hiszpańskim. Książki mają też swoje wersje w postaci e-booków.

Dorota Stasikowska-Woźniak, publikująca jako Ewa Kassala mieszka na Opolszczyźnie, ale przeważnie pracuje w Katowicach.  Społecznie. Jest bowiem nie tylko pisarką.  Przede wszystkim działa na rzecz kobiet. Sprowadziła do Polski i społecznie prowadzi jako dyrektor generalna Dress for Success, międzynarodową organizację wspierającą bezrobotne kobiety w powrocie na rynek pracy. Polska siedziba główna organizacji mieści się w Katowicach. 

Czytaj więcej