Czytasz: Ale heca! W Dąbrowie już myślą o choince

Ale heca! W Dąbrowie już myślą o choince

W prezenty, gigantyczne bombki, a może białe lilie wodne? W Dąbrowie Górniczej ruszył plebiscyt: w co ubrać miejską choinkę?

Nie za wcześnie? Dla wielu tak. Dla dąbrowskiego magistratu- nie. Bo choć ten podkreśla, że w kalendarzu jeszcze lato, rozpoczął już przygotowania do zimy. - Konkretnie chodzi o wybór najważniejszej ozdoby bożonarodzeniowej – choinki, która stanie przed Pałacem Kultury Zagłębia – mówi Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy urzędu miasta w Dąbrowie Górniczej. I dodaje: - W tym roku świąteczne drzewko wskażą internauci.

Chcą wyprzedzić uwagi mieszkańców?

- Iluminacje, świąteczny wystrój miasta, a w szczególności choinka, to elementy, na które mieszkańcy zwracają uwagę – podkreśla Damian Rutkowski, zastępca prezydenta miasta.

Dodaje, że dąbrowianie nie raz przekazywali urzędnikom swoje spostrzeżenia na ten temat. - To cieszy, bo pokazuje, że estetyka otoczenia nie jest im obojętna. Dlatego postanowiliśmy, że w tym roku decyzję o tym, jakie bożonarodzeniowe drzewo stanie w centrum miasta, oddamy w ich ręce - tłumaczy wiceprezydent.

CZYTAJ TAKŻE: W DĄBROWIE ZAPARKOWAły NIETYPOWE AUTA

Klasyczna i nietypowa – w białe lilie wodne

Aby w tym roku wszystko wypadło jak należy, miasto przygotowało...pięć wizualizacji świątecznej choinki. Gdzie można je zobaczyć? Na oficjalnym facebookowym profilu Dąbrowy. Tu do 11 września, internauci mogą wybierać swoją ulubioną. Jest wersja w prezenty, gigantyczne bombki (internauci podkreślają, że „to już było” w zeszłym roku), z klasycznymi łańcuchami albo nietypowa – z białe linie wodne. - W grudniu, na placu Wolności przed Pałacem Kultury Zagłębia, stanie choinka przedstawiona na grafice, która zbierze najwięcej „lajków”.

Głosować można na stronie.

Czytaj więcej