Czytasz: Aktywnie w Arenie Gliwice. Zobacz, co będzie się działo! [PROGRAM]

Aktywnie w Arenie Gliwice. Zobacz, co będzie się działo! [PROGRAM]

W nowoczesnej hali wkrótce zacznie się okres imprezowy. Zobaczcie, kto odwiedzi Arenę Gliwice!

Zanim 30 maja w Arenie Gliwice (ul. Akademicka 50) wystąpi światowej sławy DJ Armin van Buuren, w otoczeniu obiektu odbędzie się kilka dużych wydarzeń sportowych i muzycznych.

Dni Otwarte Areny Gliwice (12 i 13 maja)

Na dwudniowe zwiedzanie areny zaprasza 12 i 13 maja Fundacja Radan, która odpowiada za organizację imprez w Arenie. Przewodnicy będą oprowadzać po najciekawszych i najbardziej spektakularnych miejscach, czyli między innymi po ogromnej, mogącej pomieścić ponad 17 tys. widzów arenie głównej oraz przystosowanej do treningów i rozgrywek sportowych arenie małej. Podczas Dni Otwartych będzie można także poczuć się jak wyjątkowy gość obiektu w jednej z 30 lóż dla VIP-ów.

sobota 12 maja, godz. 10.30–21.00
niedziela 13 maja, godz. 10.30–17.00
Wejście na teren Areny: w pobliżu placu i parkingu między ul. Akademicką i Kujawską, od strony Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej.

 Rajd Miejski 360 stopni (12 i 13 maja)

12 maja o godz. 10.00 zawodnicy spotkają się na starcie i mecie przy supernowoczesnych obiekcie widowiskowo-sportowym – Arenie Gliwice. Tegoroczne zadania, z którymi zmierzą się uczestnicy rajdu, do ostatniej chwili są trzymane w tajemnicy, tak samo jak trasa zawodów. 13 maja na lżejszym, 10-kilometrowym odcinku o godz. 11.00 wystartują rodziny.

 

Śląsk Maturzystom (12 maja)

Tuż po wręczeniu nagród zwycięzcom Rajdu Miejskiego 360 stopni, o godz. 19.20 na scenie przy Arenie Gliwice rozpocznie się impreza Śląsk Maturzystom. To świetna okazja, żeby odstresować się między egzaminami i bliżej poznać Politechnikę Śląską, jedną z najlepszych uczelni technicznych w kraju. 

IGRY 2018 (17 i 18 maja)

17 maja po odebraniu kluczy do miasta z rąk władz samorządowych żacy barwnym korowodem przejdą z Rynku pod IGROWĄ scenę. Tego wieczoru wystąpią: jajcarski i sarkastyczny Jan Niezbendny, punkowo-folkowa formacja Koniec Świata, siarczyście śmieszni Bracia Figo Fagot, megapopularna bluesowo-rockowa grupa Ørganek i metalowa kapela Event Urizen.

18 maja czeka nas druga porcja koncertów, zagrają: znany miłośnikom reggae zespół The Bartenders, reprezentanci elektronicznej sceny alternatywnej – Bokka, kultowe Elektryczne Gitary i hip-hopowa formacja Pokahontaz.

Na wszystkie koncerty wstęp wolny. Rozpoczęcie występów w czwartek i piątek planowane jest na godz. 18.00.

„A State Of Trance” – Armin van Buuren (30 maja)

Gliwice są jedynym miastem w Polsce, w którym holenderski DJ zaprezentuje swoje show. Ultranowoczesny obiekt przy ul. Akademickiej będzie gospodarzem widowiska „Be in the moment”, w którym wezmą udział fani z całego świata. To niezwykłe wydarzenie zainauguruje działalność Areny Gliwice.