Czytasz: Co szykują w Piekarach? Zapowiada się mocno

Co szykują w Piekarach? Zapowiada się mocno

"Lecymy Durś". W Piekarach szykują aktywne lato.

W Piekarach Śląskich powstała grupa biegaczy „Lecymy Durś". W trzy miesiące zapisało się do niej prawie sto osób. Teraz wspólnie trenują przed pierwszym nocnym półmaratonem, który ma zostać zorganizowany w ich mieście.

- Naszym głównym celem są wspólne starty w zawodach. Mamy terminarz biegów. Kilka traktujemy priorytetowo i staramy się w nich pokazać w jak najliczniejszym gronie, natomiast mniejszymi grupami biegamy na większości lokalnych imprez biegowych - wyjaśnia Rafał Krasoń, jeden z inicjatorów grupy.


Krasoń przyznaje, że na pomysł powołania takiej grupy w rodzinnych Piekarach podpatrzył w sąsiednich miastach. - Grupy takie jak nasza od dawna działają u naszych sąsiadów, było nam żal, że w Piekarach takiej nie ma – mówi.

100 biegaczy w trzy miesiące 


Piekarskich biegaczy przybywa bardzo szybko, co świadczy o tym, że pomysł był strzałem w dziesiątkę i to nie tylko dla lokalnych mieszkańców. Do grupy „Lecemy Durś” zapisują się także biegacze z Bytomia, Lublińca czy Tarnowskich Gór. Krasoń zaznacza ponadto, że grupa nie zamyka się tylko na bieganie, zachęca bowiem do zapisywania się także miłośników nording walking. To nie wszystko, Lecymy Durś chce stworzyć także sekcję dziecięcą.

Zapisz się przez facebooka 


Zapisać się do grupy "Lecymy Durś" nie jest trudno, wystarczy znaleźć ją na facebooku i wysłać prośbę o przyłączenie. Krasoń zapewnia, że każdy zostanie przyjęty. - Są wśród nas amatorzy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, ale i osoby, które startują już w półmaratonach – mówi. - Na trasie najfajniejsze jest właśnie to, że spotykają się i amatorzy i zawodowcy - dodaje.

PółMARATON I MASAKRATOR RUN


Do grupy warto się zapisać, chociażby po to, by wspólnie trenować. We wtorki i czwartki grupa organizuje wspólne treningi. Teraz biegacze będą się przygotowywać do pierwszego Nocnego Półmaratonu, który ma się odbyć 15 lipca w Piekarach Śląskich.


Towarzyszyć mu ma również „Nocna Dycha". Trasa obu biegów (na 21 km i na 10 km) prowadzić będzie ulicami Piekar Śląskich. Uczestnicy zostaną podzieleni na kilka kategorii wiekowych. Zawody rozpoczną się o godzinie 20 na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej 3 w Piekarach Śląskich.


Na zawody zapisywać się można za pomocą stron internetowych foxter-sport.pl i mosir.piekary.pl.

Dwa tygodnie później na biegaczy czeka kolejny start, ale tym razem z przeszkodami. Masakrator Run zaplanowano na 29 lipca.

Czytaj więcej