Silesion.PL

serwis informacyjny

Aktywizacja seniorów, czyli Katowicka Sportowa Senioriada 2023

Aktywizacja seniorów, czyli Katowicka Sportowa Senioriada

Katowicka Sportowa Senioriada zaczyna się już 14 sierpnia. Aktywność fizyczna i współzawodnictwo sportowe mają pozytywny wpływ na psychikę i dobre samopoczucie również dla uczestników imprez amatorskich. Sport bezpośrednio wpływa na wygląd ciała oraz kondycję Oczywiście zajęcia sportowe muszą być dostosowane odpowiednio do wieku oraz możliwości.  

– Katowicka Sportowa Senioriada ma na celu przede wszystkim wszechstronną integrację oraz zachęcenie do zdrowej i bezpiecznej aktywności fizycznej. Naszym zadaniem jako miasta jest dawanie możliwości, by sportowe zajęcia były dostępne dla wszystkich. Dbamy o rozbudowę infrastruktury sportowej, ale i zajęcia dedykowane zarówno najmłodszym, jak i seniorom. Świetnym uzupełnieniem naszej oferty jest Katowicka Senioriada Sportowa, na którą już dzisiaj zapraszam – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic

MOSiR Katowice wspólnie z katowickimi basenami zachęca mieszkańców 50+ do współzawodnictwa. – Dla naszych seniorów przygotowaliśmy zawody pływackie, turniej tenisa ziemnego i turniej tenisa stołowego. Oczywiście do udziału zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na umiejętności – mówi Daniel Muc, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach. – Przez całe wakacje staraliśmy się zaoferować jak najwięcej zajęć sportowych dostosowanych do możliwości osób starszych, a Katowicka Sportowa Senioriada jest pewnego rodzaju podsumowaniem tych aktywności – dodaje.

Senioriada rozpoczyna się 14 sierpnia zawodami pływackimi, które będą trwały aż do 27 sierpnia, a udział w nich można wziąć w trzech katowickich basenach – Basen Brynów, Basen Zadole oraz Basen Burowiec. Żeby zostać uczestnikiem wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny w obiektach. W zawodach sumują się dystanse z całego okresu. Zadaniem uczestnika jest po prostu przyjść na wybrany basen, przepłynąć dowolną długość basenów i następnie zgłosić dystans do koordynatora zmiany. W tym przypadku najważniejsza jest częstotliwość treningów.

W ramach Senioriady w dniach 19-20 sierpnia w Ośrodku Sportowym przy ul. Szopienickiej 40 w Katowicach odbędzie się turniej tenisa ziemnego. Zapisy trwają do 16 sierpnia.

Ostatnią dyscypliną sportową towarzyszącą tegorocznej Senioriadzie jest turniej tenisa stołowego, który odbędzie się 27 sierpnia w Hali Józefowskiej (ul. Józefowska 40, Katowice). Na turniej obwiązują zapisy, które trwają do 24 sierpnia. Do udziału w turnieju zaproszone są wszystkie osoby, które chciałyby zaprezentować swoje umiejętności właśnie w tej dyscyplinie.

Finał Katowickiej Sportowej Senioriady, to wielka impreza, która odbędzie się 29 sierpnia na OS Kolejarz (ul. Alfreda 1, Katowice). Oprócz uroczystej dekoracji laureatów zawodów pływackich, oraz turniejów tenisowych, odbędzie się cała masa dodatkowych atrakcji przygotowanych specjalnie dla uczestników. Będą to m.in. warsztaty aromaterapii, podstawy Ju Jitsu, slow jogging, nordic walking i warsztaty z naturalnej pielęgnacji. Aromaterapia, czyli naturalna forma terapii zapachem wspomaga walkę ze stresem, bezsennością czy brakiem koncentracji. Seniorzy oprócz wiedzy teoretycznej o tym czym jest sama terapia, zapoznają się z  rodzajami i metodami podawania olejków eterycznych, a także będą mieli możliwość wykonania własnych kompozycji. W zajęciach z Ju Jitsu prowadzący skupi się na zaprezentowaniu podstaw samoobrony, a podczas slow jogging i nordic walking będzie można zadbać o swoją motorykę. Warsztaty z naturalnej pielęgnacji pozwolą na wykorzystanie produktów dostępnych właściwie w każdej domowej kuchni. Wykład połączony będzie z przygotowaniem kosmetyków i ich testowaniem. Zwieńczenie całego dnia atrakcji to wspólny taniec wszystkich uczestników.

Aktywizacja seniorow czyli Katowicka Sportowa Senioriada 2023

Organizator w trakcie trwania imprezy zapewnia poczęstunek. Zapisy na finał Katowickiej Sportowej Senioriady trwają do 25 sierpnia.

Opracowanie: Katowicka Agencja Wydawnicza

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *