Czytasz: Aktorka czytała chorym dzieciom

Aktorka czytała chorym dzieciom

W Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach otwarto Zaczytaną Bibliotekę.

Anna Guzik spotkała się z małymi pacjentami szpitala.  Wizyta aktorki towarzyszyła otwarciu w szpitalu Zaczytanej Biblioteki. Był czas na rozmowę, a także na czytanie na głos historii o Smoczku Marianie. Dużą popularnością cieszyły się oczywiście też autografy i wspólne zdjęcia z aktorką.

Wizyta aktorki w GCZD towarzyszyła otwarciu w szpitalu Zaczytanej Biblioteki. To projekt Fundacji Zaczytani.org, która patronuje popularyzacji czytelnictwa, nie tylko wśród dzieci. Fundacja prowadzi m. in. wielką zbiórkę książek, które następnie trafiają do potrzebujących placówek i ośrodków. Przekazana dziś do GCZD półka z książkami jest już 529 taką inicjatywą. Pod patronatem fundacji prowadzony jest też wolontariacki program bajkoterapii.

Zaczytana Biblioteka to kolejna atrakcja, która pomaga małym pacjentom Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka przejść przez trudny etap leczenia i powrotu do zdrowia. W szpitalu od lat działa filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Odbywają się tu koncerty, występy i przedstawienia, organizowane charytatywnie przez zaprzyjaźnionych artystów. Mali pacjenci GCZD mogą też uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi ludźmi, przyjrzeć się superbohaterom myjącym na wysokości okna szpitala czy po prostu zagrać w grę na szpitalnej konsoli.

Katarzyna Nawrocka przybliżyła gościom działalność Fundacji Zaczytani.org:

- Zaczytani.org to setki osób działających po to, by wspólnie inspirować i wyczarowywać uśmiechy na twarzach chorych dzieci, którym często trudno szybko wracać do zdrowia. Dzięki akcjom, prowadzonym przez nas i we współpracy z partnerami,  mali pacjenci mogą choć na krótko zapomnieć o chorobie, wchodząc do Zaczytanych Bibliotek - stwierdziła Nawrocka.

Czytaj więcej