Czytasz: Akcja #KobietazeŚląska w Dzień Kobiet

Akcja #KobietazeŚląska w Dzień Kobiet

Dołącz do akcji organizowanej przez autorkę bloga "kobieta ze Śląska", Katarzynę Siwczyk.

 

- Kobieta ze Śląska to pierwszy blog, który powstał z myślą o kobietach na Śląsku. Ma pokazać sylwetki niezwykłych kobiet pochodzących z tego regionu, które realizują swoje pasje, osiągają wielkie sukcesy i robią wyjątkowe rzeczy z dala od stolicy i wielkich miast. Blog ma być inspiracją dla Ślązaczek - mówi autorka.

Wczoraj ruszyła z akcją na Facebooku, dzięki której chce stworzyć wyjątkową wystawę zdjęć Ślązaczek.

- W Dniu Kobiet jestem szczególnie dumna, że jestem Kobietą ze Śląska. Każda ze znanych Ślązaczek, z którymi miałam okazję rozmawiać, również z dumą podkreśla swoje pochodzenie, bo #kobietazeŚląska, to kobieta wyjątkowa. Pokażmy to, zwłaszcza 8 marca, w Dniu Kobiet. Dlaczego podkreślam tak bardzo to, skąd pochodzę? Bo to Śląsk kształtuje charakter kobiet z tego regionu. I choć czasy się zmieniły, kobiety już nie tylko zajmują się domem, bo realizują się też zawodowo i rozwijają pasje, to charakter Ślązaczek się nie zmienia. Jesteśmy silne, pracowite i przywiązane do rodziny. Wbrew stereotypom o śląskich babach, siedzących w domu i czekających na męża, doskonale radzimy sobie w wielu dziedzinach – każdym swoim wpisem na blogu staram się to udowodnić. Wywiady ze Znanymi Ślązaczkami są tego przykładem - mówi Siwczyk.

– Zawsze mówię, że jestem Ślązaczką, bo jestem z tego niezwykle dumna. Myślę, że wiele moich dobrych cech wypracowałam dzięki temu, że wychowywałam się właśnie na Śląsku – przyznała podczas wywiadu z autorką bloga piosenkarka Anna Wyszkoni.

– Śląsk to dusza, to charakter, to pokora i wytrwałość, to sympatia ludzi i życzliwość, to uczciwość. Nagromadzenie takich cech, których nigdzie indziej nie znalazłam. To, że wychowałam się na Śląsku sprawia, że mam duży dystans do tego zawodu, nie mam charakteru nieznośnej „gwiazdy”. To co ważne, to kult pracy. Ludzie ze Śląska są uczciwi i pracowici. Ja też taka jestem – podkreśliła z kolei w innym wywiadzie dla Kobiety ze Śląska Aleksandra Popławska, aktorka pochodząca z Zabrza.

– Ten rodzaj zagrożenia, który jest wpisany w Śląsk, czyli to, że za każdym razem tata albo mąż może nie wrócić z pracy sprawia, że te kobiety zakładają zbroję, która pozwala przetrwać – mówiła Katarzynie Siwczyk Sonia Bohosiewicz.

Każda ze znanych dziś Ślązaczek z dumą podkreśla swoje pochodzenie, bo #kobietazeŚląska, to kobieta wyjątkowa. Pokażmy to, zwłaszcza 8 marca, w Dniu Kobiet!

Jak dołączyć do akcji?

Dołącz do akcji na stronie kliknij tutaj i zamieść zdjęcie z hasztagiem #KobietazeŚląska i pomóż mi stworzyć wyjątkową wystawę o kobietach ze Śląska. Im więcej Was dołączy do akcji, tym większa szansa, że wszyscy o nas usłyszą.

Czytaj więcej