Czytasz: Kontrowersyjna Prezes ważnej instytucji odchodzi. Przyjdą "jacyś Misiewicze"?

Kontrowersyjna Prezes ważnej instytucji odchodzi. Przyjdą "jacyś Misiewicze"?

Sejm zmienił przepisy, złożyła więc rezygnację. Kontrowersyjna Pani Prezes odchodzi.

"Pragnę poinformować, że w związku z przyjęciem przez Sejm zmian w ustawie Prawo ochrony środowiska, postanowiłam w dniu dzisiejszym złożyć rezygnację z zajmowanej funkcji zastępcy prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach." - napisała we wtorek wieczorem na swoim profilu na facebooku Agnieszka Kostempska.

"Przyjmując propozycję objęcia funkcji w zarządzie innej spółki związanej z działalnością na rzecz ochrony środowiska, będę mogła nie tylko realizować nowe zadania, ale przede wszystkim wykorzystać wieloletnie doświadczenie z zakresu ochrony środowiska i szeroko rozumianej ekologii.
W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim osobom, z którymi miałam okazję współpracować i kreować politykę ekologiczną naszego regionu. Dzięki naszej wspólnej pracy oferta funduszu stała się elastyczna i dopasowana do potrzeb naszych beneficjentów. W efekcie w 2016 roku po raz pierwszy pojawił się program skierowany do osób fizycznych. O ogromnym zainteresowaniu mieszkańców niech świadczy fakt, że w zaledwie dwa tygodnie złożonych zostało 1546 wniosków. Finalnie, dofinansowanie w formie samej tylko dotacji, wyniosło 4,2 mln zł. W zeszłym tygodniu zarząd podjął decyzję o uruchomieniu kolejnej edycji SMOG STOP, do skorzystania, z której także gorąco zachęcam.
Jeszcze raz dziękuję za dotychczasową współpracę i jednocześnie liczę na jej kontynuowanie w nowej formule. Wyrażam także głęboką nadzieję, że nowy właściciel funduszu nie zaprzepaści tych kilkunastu lat ciężkiej pracy, jaka została wykonana na rzecz naszego regionu i nadal będzie realizował jego pierwotną misję."- napisała Agnieszka Kostempska.

W minionej kadencji była radną Sejmiku Województwa Śląskiego i szefową partyjnego klubu PO. Doświadczenie polityczne zdobywała w szeregach Unii Wolności, będąc jej najmłodszym członkiem, później związała się z Platformą Obywatelską.

3 lata temu była bohaterką politycznego skandalu. Umieściła na swojej stronie wpis informujący, że w wyborach samorządowych popiera ją Anna Komorowska. Kostempska wykorzystała zdjęcia z Pierwszą Damą, kiedy ta przyjechała do Sosnowca na otwarcie szpitalnego oddziału. Potem zamieściła je na swojej stronie z adnotacją, że pani prezydentowa popiera jej kandydaturę na stanowisko prezydenta w Mysłowicach. Po interwencji kancelarii Prezydenta RP - zdjęła go.

Urodziła się 15 grudnia 1978 roku w Bytomiu. Karierę zaczęła stażem w Urzędzie Wojewódzkim, w Wydziale Nadzoru Prawnego i Wydziale Gospodarki. W następnych latach zasiadała w radach nadzorczych spółek okołogórniczych.

Podczas wyborów prezydenckich w 2010 roku, była szefem kampanii prezydenckiej Bronisława Komorowskiego w woj. śląskim, a w roku 2011 prowadziła kampanię samorządową Platformy Obywatelskiej na Śląsku.

Jest żoną prezydenta Świętochłowic Dawida Kostempskiego.

"Nie można wykluczyć" - napisała na swoim profilu po sugestii internauty, że na jej miejsce przyjdą na pewno "jacyś Misiewicze".