Czytasz: Afera na Wiejskiej. Jest kiełbasa wyborcza i wariograf

Afera na Wiejskiej. Jest kiełbasa wyborcza i wariograf

Prawica, lewica i centrum. Postaci „przypadkowo” podobne do tych z Wiejskiej. Przede wszystkim zaś coś ostatnio niespotykanego - polityka na lekko!

Cofnijmy się o rok. W polityce wiele się dzieje. Pod sądami palą się znicze w proteście dla reformy polskiego sądownictwa, Komisja Europejska uruchamia artykuł 7. wobec Polski, a minister środowiska nadal wycina Puszczę Białowieską. Skutek? - Emocje, które wywołuje polityka są tak ogromne, że na te tematy nie da się nawet w gronie rodzinnym porozmawiać - mówi Łukasz Ciuk, właściciel jednej ze śląskich agencji reklamowych. - A jeszcze dwa, trzy lata temu się dało - zauważa. - Teraz polityka rodzi w ludziach takie zacietrzewienie, że można sobie skoczyć do gardeł - podkreśla Ciuk.

Patent na oswojenie polityki

Okazje się, że podobne zdanie w kwestiach polskiej polityki ma znajomy Ciuka – fizjoterapeuta Wojciech Budziosz. To on wpada na pomysł „oswojenia polityki” przy pomocy...gry planszowej. - Trochę zainspirowało nas „Ucho prezesa”. Postanowiliśmy stworzyć coś równie zabawnego i rozrywkowego – wspomina Ciuk. Dodaje, że wymyślenie scenariusza, postaci, i strategii gry zajęło im kilka miesięcy. Ilustracje do planszówki stworzyła śląska ilustratorka – Nina Skorus. Tak powstała „Afera na Wiejskiej”.

W rozgrywce pomóc może...immunitet

„Afera” przeznaczona jest dla 2-4 graczy w wieku od 12 lat. Są w niej wszystkie strony polskiej polityki. Jest prawica, lewica, centrum. A konkretnie rzecz ujmując; cztery partie polityczne. Ich cel? Jak w życiu – zdobycie jak największego poparcia elektoratu. Gracze korzystają z...kiełbas wyborczych i wsparcia sojuszników. Są też karty afer. - Służą do wytrącania elektoratu przeciwnikom – wyjaśniają twórcy planszówki. Są też karty specjalne. Te chronią nas przed nieprzyjemnymi wydarzeniami. Jest np. karta z wariografem i immunitetem.

 

 

 

materiały prasowe

Testy przeszła pomyślnie, czeka na wydanie

Rozgrywka trwa od 45 minut do 2 godzin. - Grę testowaliśmy wielokrotnie, w kilkudziesięciu zespołach. Wszystko po to, by wyeliminować wszelkie nieścisłości. „Afera” testy przeszła pomyślnie – zapewniają jej autorzy. W tej chwili planszówka czeka na wydanie. - Potrzebujemy na to trzydzieści kilka tysięcy. Zbieramy fundusze na stronie wspieram.to/afera-na-wiejskiej – mówi Łukasz Ciuk i dodaje, że nie martwi się o zbiórkę. - Gra jest tak przyjemna i chyba potrzebna w obecnej sytuacji politycznej, że powinno się udać – zaznacza jej współtwórca.

 

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News
49 minut temu Sędziowie pokazali co myślą o „zakazie koszulkowym”

„Nowa KRS” uznała koszulki z napisem "konstytucja" za polityczną manifestację, która nie przystoi sędziom. Co zrobili sędziowie?

News, Polityka
4 godzin temu „Śmieje się pan w twarz bohaterom”. Górnicy z „Wujka” piszą do Trzaskowskiego

Z mapy Warszawy znika ulica Bohaterów z kopalni „Wujek”. Oburzenie wielkie. Uliczka mała.

News
4 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

News
4 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
5 godzin temu Roraty z Gościem Niedzielnym dla dzieci [MATERIAŁY, OBRAZKI, PIOSENKA]

RORATY Z GOŚCIEM NIEDZIELNYM 2018: Materiały do pobrania i piosenka Magdy Anioł. Kiedy zaczynają się roraty 2018? Ile trwają roraty? Sprawdź, jakie materiały Mały Gość Niedzielny na roraty 2018 przygotował.

News, Weekend
7 godzin temu Najpiękniejsze miasto w Czechach to nie Praga. Zdziwieni? [ZDJĘCIA]

Nocował tam Jan III Sobieski, a Wolfgang Amadeusz Mozart skomponował swą symfonię Nr 6 F-dur. A to dopiero początek...