Silesion.PL

serwis informacyjny

Adrian Lis zostaje w Warcie Poznań

Adrian Lis zostaje w Warcie Poznan

Adrian Lis zostaje w Warcie Poznan

Kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy podpisał z Wartą Poznań Adrian Lis. – To Klub, który ma szczególne miejsce w moim sercu, wokół Warty dzieje się teraz wiele dobrego i można się z tego tylko cieszyć – mówi podstawowy bramkarz „Zielonych”, który ma za sobą świetny sezon w PKO BP Ekstraklasie.

Dotychczasowa umowa Adriana Lisa obowiązywała tylko do końca miesiąca. 29-letni piłkarz zdecydował się na przedłużenie współpracy z Wartą Poznań, z którą jest związany – z przerwami – od 2005 roku. Trafił wówczas z Lasu Puszczykowo do juniorskiej drużyny poznańskiego Klubu. W międzyczasie grał jeszcze dla Polonii Środa Wielkopolska i Polonii Warszawa, ale i tak zaliczył już 11 pełnych sezonów w barwach „Zielonych”. Obecnie występuje w Warcie Poznań nieprzerwanie od lata 2017 roku – zaliczył z zespołem awanse do I ligi i do Ekstraklasy. Ma na koncie 150 oficjalnych meczów w pierwszej drużynie najstarszego klubu piłkarskiego w Poznaniu.

W zakończonych niedawno rozgrywkach był podstawowym zawodnikiem „Swojskiej Bandy” trenera Piotra Tworka. Wystąpił w 25 meczach, a 10 z nich zakończył bez straty bramki. Pod tym względem Adrian Lis był jednym z najlepszych bramkarzy w całej lidze.

Cieszymy się, że Adrian podpisał z nami dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok. To piłkarz, który był bardzo ważną postacią dla Warty Poznań w ostatnich latach, zarówno w I lidze, jak i w Ekstraklasie. Jesteśmy zadowoleni, że będzie kontynuował swoją przygodę wspólnie z nami. Adrian ma dla nas dużą wartość i na boisku, i w szatni. W Ekstraklasie był jednym z wyróżniających się bramkarzy i przedłużając umowę z nim mamy już zabezpieczoną tę pozycję – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf.- Bardzo się cieszę z podpisania nowego kontraktu, bo jestem związany z Wartą Poznań od kilkunastu lat, mieszkam tu z rodziną i zależało mi na tym, by nadal reprezentować barwy Klubu. Mamy za sobą dobry sezon jako zespół i ja też mogę być zadowolony. Poza tym nadal będziemy grali w Ekstraklasie, co było decydującym czynnikiem – mówi Adrian Lis i dodaje: – Nie jest tajemnicą, że miałem inne oferty i mocno się nad nimi zastanawialiśmy wspólnie z rodziną, ale ostatecznie wybrałem propozycję Warty i zostaję w Poznaniu. To Klub, który ma szczególne miejsce w moim sercu, wokół Warty dzieje się teraz wiele dobrego i można się z tego tylko cieszyć.

Fot. Klaudia Berda / Warta Poznań

Bramkarz „Zielonych” przyznaje, że ostatnie dwa lata to najlepszy czas w jego sportowej karierze. – Czuję już, że sporo mi daje doświadczenie zdobyte w bramce, ale wiem też, że mam jeszcze rezerwy. Na pewno życzyłbym sobie, żeby kolejny sezon nie był gorszy niż ten zakończony. Gdyby udało nam się powtórzyć 5. miejsce, byłoby rewelacyjnie. Będzie ciężko, ale nie mówimy nie, bo to, co dzieje się czasami w Warcie Poznań, przechodzi ludzkie pojęcie i na pewno jeszcze nie raz zaskoczymy kibiców – mówi Adrian Lis.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024