Czytasz: Adoptuj śląskiego króliczoka

Adoptuj śląskiego króliczoka

Kaj ich futer, izba i pszanie? Prawie 200 chorych króliczków szuka nowych domów. Pomożesz?

“Gryfne boroczki” trafiły na Śląsk w bardzo złym stanie. Większość z nich ma świerzbowca, kiłę, ropny katar z oczu, uszu, część maluchów ma biegunkę. Wolontariusze Śląskiego Króliczoka wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Królikom aktywnie poszukują nowych domów dla zaniedbanych króliczków. Kto może adoptować uszatych przyjaciół?

- Osoba zainteresowana adopcją wypełnia formularz adopcyjny, który trafia do inspektora rozpatrującego daną sprawę. Po zapoznaniu się z wnioskiem umawia się z chętnym na adopcję. Podczas rozmowy zbierany jest wywiad, sprawdzamy, gdzie będzie mieszkał królik, w jakich warunkach. Następnie zapada decyzja o adopcji - tłumaczy Bogumiła Szulakowska, prezes Stowarzyszenia Pomocy Królikom.

Zobacz zdjęcia królików po interwencji:

POMÓŻ “USZATYM BOROCZKOM”

Członkowie stowarzyszenia apelują o dostarczenie do Gabinetu Weterynaryjnego Synergia w Bytomiu kuwet, poidełek, misek, paśników, klatek, czy też trocin i granulatów. Do wykarmienia jest 190 króliczych brzuchów. Zwierzaki liczą również na pomoc ludzi o dobrym sercu, którzy zadbają o ich higienę oraz zdrowie.

- Nie pogardzimy żadną parą rąk do pracy - dodaje Szulakowska.

Zobacz zdjęcia Muffinki i Zuzi z Bielska-Białej - pary królików czekających na swój nowy dom:

Osoby zainteresowane pomocą mogą zgłosić się w wiadomości prywatnej na fanpage’u Śląskiego Króliczoka, przekazać datki do Gabinetu Weterynaryjnego Synergia w Bytomiu lub dokonać wpłat na rachunek Stowarzyszenia Pomocy Królikom z dopiskiem: “Na króliki z interwencji”.

Szczegóły znajdziesz na fanpage'u akcji.

Czytaj więcej