Czytasz: Ostatnia walka "Górala" z Żywca w karierze? [WIDEO]

Ostatnia walka "Górala" z Żywca w karierze? [WIDEO]

Adamek znokautowany przez Millera. "Wydaje mi się, że czas na niego. Nie wierzę, że nie mógłby znaleźć sobie zajęcia".

Tomasz Adamek przegrał w chicagowskiej Wintrust Arenie z niepokonanym na zawodowych ringach Jarrellem Millerem. "Góral" został znokautowany już w drugiej rundzie.

Adamek po porażce zasugerował, że to mogła być jego ostatnia walka w karierze.

- Nie wierzę w to, że nie mógłby sobie znaleźć zajęcia. Jeśli w swoim mieście, gdzie jest znany, otworzyłby jakiś gym, zrobiłby coś w kierunku sportu, a to umie robić najlepiej, bo robi to przez całe dorosłe życie, to wydaje mi się, że miałby zajęcie, bo ludzie by do niego przyszli - skomentował w rozmowie z x-news Paweł Skrzecz, były pięściarz, wicemistrz olimpijski z 1980 roku.

- Czemu on to robi? Świetny zawodnik, ale teraz to już nie to, pewnych rzeczy się nie oszuka. Jest pospinany, ciosy zadaje wolno, porusza się wolno, także wydaje mi się, że czas na niego. No ale drogę każdy wybiera sobie sam. To jego życie - dodał Skrzecz.


Tomasz Adamek (pseudonim "Góral") urodził się w 1976 roku w Żywcu. Jego pierwszy klub to “Góral Żywiec”. Później początkujący bokser trenował w GKS Jastrzębie i Concordii Knurów. Pierwsze zawodowe walki odbył w 1999 roku.

Adamek to jeden z najlepszych polskich pięściarzy. Zdobył tytuł zawodowego mistrza świata organizacji International Boxing Federation (IBF) i International Boxing Organization (IBO) w kategorii juniorciężkiej oraz World Boxing Council (WBC) w kategorii półciężkiej.

wideo: Press Focus/x-news