Czytasz: Słomka spędzi święta w areszcie

Słomka spędzi święta w areszcie

Lider KPN-Niezłomni Adam Słomka do aresztu śledczego w Mysłowicach trafił w poniedziałek. Miał opuścić go już w piątek, ale decyzją sądu zostanie w nim co najmniej do 21 kwietnia.

- Zgodnie z wydanym przez pana Adama Słomkę oświadczeniem, potwierdzam, że przebywa on na terenie naszej placówki. Nie jestem upoważniona do przekazania szczegółów okoliczności jego pobytu - mówi Izabela Chechelska, Rzecznik Prasowy Dyrektora Aresztu Śledczego w Mysłowicach

Izabela Chechelska zapewnia także, że areszt nie utrudnia Adamowi Słomce dostępu do informacji a stosowana wobec niego procedura nie odbiega od działań wobec pozostałych osadzonych.

Innego zdania jest ugrupowanie KPN-Niezłomni. W piśmie skierowanym do pani rzecznik piszą, że "areszt jest przykładem skandalicznej cenzury i izolowania Adama Słomki od świata zewnętrznego".

- W XXI wieku przesyłanie korespondencji e-mailowej jest szeroko rozpowszechnione, np. przez liczne instytucje państwowe. Trudno pojąć, że administracja Aresztu podejmuje w dobie ofensywy cyfryzacyjnej Rządu RP, e-sądów, itd. tak żenujące próby represjonowania Adama Słomki.

Według informacji, do których dotarł Silesion.pl zatrzymanie Adam Słomki związane jest z karą porządkową w reakcji na odmówienia zdjęcia czapki "maciejówki" na sali rozpraw.

Zdaniem posła Kukiz'15 Józefa Brynkusa próba wykonania nieprawomocnej kary za dumę z bycia Polakiem w czasie istotnych w Kościele katolickim liturgii Świąt Wielkiej Nocy jest wynikiem jawnej nagonki na KPN i Adama Słomkę ze strony „nadzwyczajnej kasty”.

- Od lat Pan Adam Słomka domaga się oczyszczenia wymiaru sprawiedliwości z sędziów i prokuratorów, którzy w czasach PRL stosowali polityczne represje wobec działaczy opozycji demokratycznej. Jego niezłomna postawa i publiczne protesty doprowadziły m.in. do relegowania z Policji wielu funkcjonariuszy Milicji Obywatelskiej i Służby Bezpieczeństwa, którzy w przeszłości działali na rzecz dławienia niepodległościowych aspiracji Polaków – czytamy w interpelacji  Józef Brynkusa skierowanej do szefa MSWiA i Ministra Sprawiedliwości.

Czytaj więcej