Czytasz: Adam Słomka: „Ja się dużo dzisiaj nauczyłem”

Adam Słomka: „Ja się dużo dzisiaj nauczyłem”

Przyszedł zablokować debatę. Wychodził zapewniając, że sporo się nauczył.

Adam Słomka uczynił z bycia kontrowersyjnym swój zawód. Happening w jego przypadku wydaje się być celem nadrzędnym. Jeszcze przed rozpoczęciem debaty Silesion.pl zarówno on, jak i Mirosław Korbasiewicz zostali poinformowani, że będą mieli okazję odnieść się do wystąpień zaproszonych gości. Pod koniec debaty. Mirosław Korbasiewicz propozycję przyjął. Adam Słomka postanowił zaistnieć w swoim stylu.

- Adamie, apeluję do twojego rozsądku. Happening też ma swoje granice. Usiądźcie, bądźcie z nami, zabierzcie głos w tej debacie, bo tak naprawdę chodzi o Katowice - mówił Kamil Durczok.

- Tak samo stali przed sądem, tak samo rzucali tortami w panią sędzię i relacjonujące rozprawę reporterki, tak samo skandalicznie zachowywali się, jak zachowują się tutaj. Niestety, taki mają charakter. Tacy ludzie również żyją między nami - mówił Durczok.

Adam Słomka jest kandydatem KW Ruch Kontroli Władzy. W naszym sondażu nie przekroczył 1,5 proc. poparcia. Pomysłem Adama Słomki na bycie dostrzeżonym, było stanie na scenie odgradzając zaproszonych gości od widowni, ku jej wściekłości. Zwolennicy Słomki i ich lider na początku stali twarzą do widowni. Z czasem zaczęli przysłuchiwać się debacie kandydatów. W końcu… usiedli.

Adam Słomka zaprzecza sam sobie. Zapewniał, że blokuje scenę nie po to, żeby zabrać głos, ale… „żebyśmy się wzajemnie szanowali”. Tymczasem on sam, jak i jego zwolennicy postanowili nie szanować zasad, które w czasie tej debaty obowiązywały. A Głos? Zabierał chętnie.

Zdaniem Słomki, Ilona Kanclerz, Marcin Krupa, Jarosław Makowski i Jarosław Gwizdak są „kandydatami władzy, establishmentu”. Sam był posłem na Sejm, choć temu zaprzecza. Fakty są takie, że zasiadał w ławach przy ul. Wiejskiej przez trzy kadencje. Widzom zebranym w Teatrze Korez obiecał, że odpowie, dlaczego jego zwolennicy zdewastowali pomnik Jerzego Ziętka. Nie odpowiedział. Kiedy miał do dyspozycji mikrofon, apelował o… szansę na wyrażanie własnego zdania. W końcu zapewnił nas, że w czasie tej debaty się sporo nauczył.

Czytaj więcej