Czytasz: Adam Nawałka odchodzi z reprezentacji! [WIDEO]

Adam Nawałka odchodzi z reprezentacji! [WIDEO]

Po nieudanym występie na Mistrzostwach Świata w Rosji trener Adam Nawałka kończy współpracę z reprezentację.

Adam Nawałka rezygnuje z pracy z reprezentacją

Dzisiaj w południe, na konferencji prasowej na PGE Narodowym, Adam Nawałka zrezygnował z prowadzenia reprezentacji Polski. Ogłosił to wspólnie z prezesem PZPN-u Zbigniewem Bońkiem.

Pochodzący z Krakowa, 60-letni trener, prowadził kadrę narodową od 1 listopada 2013. Wcześniej, prowadził drużynę Górnika Zabrze.

wideo: Press Focus/x-news

Nawałka odchodzi z reprezentacji "honorowo"

Umowa Nawałki z PZPN-em i tak miała kończyć się po Mundialu w Rosji, jednak mimo wsparcia Zbigniewa Bońka, raczej nie zostałaby przedłużona. Selekcjoner chce "honorowo" odejść sam.

Większość kibiców nie może trenerowi wybaczyć przegranego w strasznym stylu mundialu w Rosji, ale jesteśmy przekonani, że ostatecznie historia oceni go pozytywnie. W końcu to on znalazł sposób na "wykorzystanie" w reprezentacji Roberta Lewandowskiego, co nie udało się Franciszkowi Smudzie i Waldemarowi Fornalikowi. To z nim na czele kadra wygrała eliminiacje do Euro 2016 we Francji i MŚ w Rosji, a na ME awansowała aż do ćwierćfinału. To również dzięki niemu Polska, z okolic 80 miejsca w rankingu FIFA dotarła na 8. miejsce!

Zbigniew Boniek: Adam Nawałka będzie pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Polski do 30 lipca. Potem będziemy szukać nowego trenera

wideo: TVN24/x-news

Ile ugrał Nawałka z kadrą narodową?

Bilans Adama Nawałki z reprezentacją Polski jest korzystny: 50 meczów - 26 zwycięstw - 15 remisów i dziewięć porażek. Zdobywał 1,88 pkt na mecz. Takiej skuteczności nie miał wcześniej ani w Górniku Zabrze (1.58 pkt), ani w GKS-ie Katowice (1.45 pkt), ani w Wiśle Kraków (1.33 pkt).

Pracę Nawałki trafnie podsumował Kamil Glik - "Za całokształt pracy polska piłka powinna być wdzięczna Adamowi Nawałce. On przywrócił naszą piłkę do świata "żywych".