Czytasz: 88 lat Kazimierza Kutza!
Jest z nami od zawsze. Śląski hetman, Feldmarszałek, Buntownik, Szekspir z Szopienic. W każdym z nas jego nazwisko, podobizna, filmy, książki, wywiady, felietony wywołują żywe uczucia. Nasz Mistrz Kazimierz Kutz. Dziś są Jego 88 urodziny!

Czcigodny Jubilacie. Nie myśl dziś o starości, ani o umieraniu. Zostaw politykę, wybacz swoim nienawistnikom, bez których nie możesz żyć. Idzie wiosna, zakochaj się.

ZOBACZ TAKŻE: Kazimierz Kutz - najsłynniejsze cytaty

Ad multos Annos Kazimierzu!

Silesion.pl

W książce „Klapsy i ścinki” K.K. wspominał, jak to na planie filmu "Upał", kręciło się mnóstwo pięknych dziewcząt- sanitariuszek z STS-u i szkoły filmowej, Dowodziła nimi Kalina Jędrusik. Sławni kabareciarze, Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski, wciąż dyskretnie zerkali w stronę powabnych panien. Ponieważ do pobliskiego sklepu właśnie rzucili banany, rum i kubańskie pomarańcze, reżyser wpadł na pomysł, aby w jego apartamencie urządzić tropikalne przyjęcie. Panie zostały poproszone, aby przyszły po kąpieli, ubrały się odświętnie, ale bez biustonoszy. Starsi Panowie byli siódmym niebie. Nazajutrz przy śniadaniu Przybora wyjął pudełko po „Grunwaldach”, z gotowym tekstem i nutami. "Już wiosna podrosła i bzami tchnie. Kaziu, Kaziu zakochaj się".

 

 

Czytaj więcej