Czytasz: 82-letni Czech jechał pod prąd na autostradzie!

82-letni Czech jechał pod prąd na autostradzie!

. Mężczyzna był zdziwiony faktem, że jechał autostradą pod prąd. Badania alkomatem i testerem narkotyków nie wykazały, aby 82-latek używał niedozwolonych środków.

Do zdarzenia doszło wczoraj rano na gliwickim odcinku autostrady A1. Od świadków policjanci dowiedzieli się, że samochód jedzie nie po tym pasie, po którym powinien. W rejon natychmiast wyruszył radiowóz Komisariatu Autostradowego w Gliwicach.

Dojeżdżając na miejsce, policjanci zastali  kolizję. Rzecz działa się wczoraj, 30 października około godziny 7.00. Mieszkanka Pszczyny, kierując samochodem osobowym, zjechała na pobocze i uderzyła w bariery energochłonne.

Kobieta poruszała się prawidłowo, swoim pasem jezdni, kiedy z naprzeciwka, pod prąd, jechał osobowy niebieski Citroenem na czeskich numerach rejestracyjnych. Chcąc uniknąć zderzenia, 32-latka gwałtownie skręciła kierownicą (wtedy uderzyła w barierki).

Jak się okazało, Citroenem kierował 82-letni obywatel Czech. Mężczyzna był zdziwiony faktem, że jechał autostradą pod prąd. Badania alkomatem i testerem narkotyków nie wykazały, aby 82-latek używał niedozwolonych środków. Czeskiemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Polka uczestnicząca w zdarzeniu trafiła na obserwację do szpitala, na szczęście nie doznała poważnych obrażeń. 

źródło: Policja Gliwice

Czytaj więcej