Czytasz: Zatrzymanym kibicom grozi 5 lat więzienia

Zatrzymanym kibicom grozi 5 lat więzienia

Podczas piłkarskiego spotkania kibice drużyny gości odpalili race świetlne i petardy. Trwa identyfikacja pseudokibiców którzy naruszyli przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

Widowisko zgromadziło prawie 23 tysiące miłośników piłki nożnej. Na stadionie przy ul. Roosevelta, Górnik Zabrze zmierzył się z drużyną Śląska Wrocław. Podczas piłkarskiego spotkania kibice drużyny gości odpalili race świetlne i petardy. Trwa identyfikacja pseudokibiców którzy naruszyli przepisy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.


Nad prawidłowym przebiegiem  tego piłkarskiego wydarzenia czuwali mundurowi z zabrzańskiej komendy wspierani przez swoich kolegów z katowickiego oddziału prewencji. Dzięki temu, doszło do zatrzymania 8 osób. 

W drodze na stadion 4 kibiców naruszyło nietykalność cielesną policjantów. Stróże prawa zatrzymali również sprawcę wybicia szyby w autobusie. Na terenie stadionu przy jednej z osób znaleziono materiały pirotechniczne w postaci flary i petard, a przy dwóch kolejnych osobach schowany alkohol. Wszystkie osoby zostały przewiezione do komendy miejskiej. Przy mężczyźnie, który wniósł na teren imprezy masowej alkohol podczas przeszukania znaleziono także marihuanę zawiniętą w folię aluminiową oraz racę świetlną. Wszystkim zatrzymanym grozi teraz odpowiedzialność prawna za naruszenie przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych, a 21-latkowi dodatkowo za posiadanie marihuany.

Na stadionie doszło natomiast do odpalenia rac i petard. Za posiadanie materiałów pirotechnicznych, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz stadionowy zakaz.

źródło: www.zabrze.slaska.policja.gov.pl

Czytaj więcej