Czytasz: 7 osób poszkodowanych. Poważny wypadek w Mikołowie (aktualizacja)

7 osób poszkodowanych. Poważny wypadek w Mikołowie (aktualizacja)

Droga jest wciąż zablokowana. Ruch nadal odbywa się wahadłowo. Tak będzie do południa.

AKTUALIZACJA

Uczestnicy wypadku trafili do szpitali w Katowicach, Tychach i Mikołowie. W wypadku nie ucierpiały dzieci, wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Dwie osoby po badaniach już opuściły szpital.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą wydarzenia był kierowca samochodu dostawczego – mieszkaniec Jastrzębia Zdrój. Nie zachował on należytej ostrożności i najechał na samochód przed nim. Tej pojazd wylądował na przeciwległy pas i zderzył się z samochodem jadącym z naprzeciwka. Na sam koniec dostawczak uderzył w kolejny samochód osobowy.

Służby zakończyły pracę na miejscu. Cała droga jest przejezdna.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY

Utrudnienia mogą utrzymywać się nawet do południa

Kilkanaście minut po godz. 7 w Mikołowie doszło do poważnego wypadku. Na DK44 przy ul. Gliwickiej zderzyły się trzy samochody osobowe i samochód dostawczy. Podczas zderzenia ucierpiało siedem osób.

Wideo - Aleksandra Mielnik

Droga przez pół godziny była całkowicie zablokowana. Teraz jest częściowo odblokowana. Ruch odbywa się wahadłowo. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitali. 

Na miejscu cały czas pracuje policja oraz pięć zastępów straży pożarnej. Utrudnienia mogą utrzymywać się nawet do południa.

 

Czytaj więcej