Silesion.PL

serwis informacyjny

Już w tę sobotę rozpocznie się 68. Turniej Czterech Skoczni! Na te zawody co roku czekają wszyscy kibice skoków narciarskich! Jak tym razem zaprezentują się Polacy?

W miniony weekend skoczkowie rywalizowali w Pucharze Świata w Engelbergu. W sobotę swoje pierwsze zawody w tym sezonie wygrał Kamil Stoch, w niedzielnym konkursie ze względu na loteryjny przebieg rywalizacji. nie udało się powtórzyć tego wyczynu. Po zawodach w Engelbergu skoczkowie mogli wrócić do domów, nacieszyć się krótką przerwą świąteczną – nie była ona jednak ona długa, ponieważ tradycyjnie pod koniec roku rozpoczyna się Turniej Czterech Skoczni! Już 28 grudnia obejrzymy eliminacje do konkursu w Oberstdorfie. Następnie czeka nas posylwestrowe Garmisch-PartenkirchenInnsbruck i zakończenie turnieju w Bischofshofen!

Trener Michal Dolezal ogłosił niedawno kadrę na te prestiżowe zawody, znaleźli się w niej Kamil StochPiotr ŻyłaDawid KubackiMaciej KotStefan Hula i Jakub Wolny. Jest to szóstka zawodników, którzy od początku startują w zawodach Pucharu Świata! Do kadry nie udało się załapać Klemensowi Murańce, który w tym sezonie Pucharu Świata zdobył zaledwie 4 punkty. Jak myślicie, który Polak zaprezentuje się najlepiej w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni

Zeszłoroczny Turniej Czterech Skoczni wygrał w imponującym stylu Japończyk Ryoyu Kobayashi, który powtórzył wyczyn Kamila Stocha wygrywając wszystkie konkursu w turnieju! Czy w tym roku, któremuś ze skoczków uda się znów tego dokonać? Na stronie legalnego polskiego bukmachera BETFAN możecie to obstawić!

Polacy wspominają TCS bardzo dobrze. Można powiedzieć, że od wygrania turnieju w 2001 roku na dobre ruszyła długa i piękna kariera legendy polskich skoków – Adama Małysza! Dwa razy z rzędu turniej wygrywał Kamil Stoch, w 2017 roku wygrywając wszystkie konkursy i w 2016 roku stając na podium razem z Piotrem Żyłą, który zapewnił sobie medal „rzutem na taśmę”! Swój ostatni skok kompletnie zepsuł wtedy Daniel-André Tande. Norweg po 4. pozycji w Oberstdorfie oraz zwycięstwach w Garmisch-Partenkirchen i Innsbrucku był liderem, jednak nieudany skok w ostatniej serii konkursu w Bischofshofen zepchnął go na 3. miejsce klasyfikacji generalnej i na dwóch pierwszych stopniach podium stanęli wówczas Kamil Stoch i Piotrek Żyła!

Jak w tym roku zaprezentuje się sympatyczny Piotrek ŻyłaNa BETFAN możecie obstawić jego zmagania w ofercie H2H!

Chyba żadne zawody sportowe nie kojarzą nam się tak z końcem roku jak Turniej Czterech Skoczni. Mamy nadzieje, że w tym roku pożegnamy rok dobrym wejściem w turniej polskich skoczków!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024