Czytasz: 60 jednostek straży pożarnej gasiło ogromny pożar słomy [ZDJĘCIA]

60 jednostek straży pożarnej gasiło ogromny pożar słomy [ZDJĘCIA]

Do akcji włączono nawet jednostki z województwa opolskiego.

Policjanci i strażacy ustalają okoliczności pożaru, do którego doszło wczoraj w Skrzydłowicach. W walce z żywiołem udział wzięło kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej oraz śmigłowiec. Pomimo natychmiastowej akcji gaśniczej ogień pochłonął znaczną cześć płodów rolnych oraz maszyny rolnicze. Trwa szacowanie strat.


Wczoraj, kilkanaście minut po 14.00 dyżurny lublinieckiej komendy przyjął zgłoszenie dotyczące pożaru lasu w Skrzydłowicach. Pod wskazany adres natychmiast udały się służby ratunkowe. Na miejscu okazało się, że palą się składowane na polu bele słomy. Z uwagi na wysokie temperatury i suszę, ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał. W ciągu kilkunastu minut swoim zasięgiem objął sąsiednie gospodarstwa.

Zobacz zdjęcia!

Do walki z żywiołem zaangażowano 60 zastępów Państwowej Straży Pożarnej, (w tym w województwa opolskiego), jednostki OSP z terenu powiatu oraz helikopter gaśniczy.

Z pobliskich gospodarstw ewakuowano zwierzęta gospodarskie. Obecni na miejscu policjanci zabezpieczali miejsce działań i na czas trwania akcji gaśniczej wyznaczyli objazdy. Strażacy dogaszali ogień do późnych godzin nocnych. Trwa ustalanie strat. Wiadomo już, że ogień pochłonął około 1500 słomianych beli i maszyny rolnicze. Przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają teraz śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu i strażacy.