Czytasz: 6-dniowy chaos komunikacyjny w Dąbrowie. Co się dzieje?

6-dniowy chaos komunikacyjny w Dąbrowie. Co się dzieje?

Będą objazdy dla kierowców, nowe trasy autobusów. Wszystko przez remont na przejeździe kolejowym w Strzemieszycach.

Dąbrowian z dzielnicy Strzemieszyce czeka sześć ciężkich dni. Powód? Od dziś na zlecenie PKP PLK rozpoczynają się prace remontowe na tutejszym przejeździe kolejowym. Konkretnie rzecz ujmując; budowlańcy zajmą część ulicy Majewskiego w rejonie przystanku Strzemieszyce Przejazd Kolejowy I, pomiędzy ul. Akacjową a Sulnem.

Skutek będzie taki, że przez 6 najbliższych dni (na tyle oszacowano czas konieczny do wykonania całego remontu) kierowcy będą musieli poruszać się wyznaczonymi objazdami lub korzystać z równoległej drogi krajowej nr 94.

CZYTAJ TAKŻE: RUSZA REMONT NAWIERZCHNI PRZY DK94

Co ciekawe, jak zaznacza Bartosz Matylewicz, rzecznik prasowy dąbrowskiego magistratu, 1 listopada przejazd kolejowy będzie już otwarty dla ruchu kołowego. - Ze względu na zbliżające się święto i wzmożony ruch samochodowy w tym okresie wykonawca realizujący roboty dla PKP PLK został zobowiązany do zakończenia prac do 31 października – zaznacza rzecznik.

W czasie zamknięcia przejazdu, zmienią się również trasy autobusów linii 84, 634, 984 oraz 903N. Informacje o zmianach znaleźć można na stronie kzkgop.com.pl

 

Czytaj więcej