Silesion.PL

serwis informacyjny

6. Ćwierćfinał TAURON Hokej Ligi. We wtorek poznamy półfinalistów?

We wtorek, 12 marca odbędzie się szósta seria meczów ćwierćfinałowych TAURON Hokej Ligi. W każdej parze rywalizacja jest na styku i ciężko przewidzieć wtorkowe rozstrzygnięcia. Ostatnio metamorfozę przeszły JKH i Podhale. Drużyna z Jastrzębia-Zdroju wygrała trzy mecze z rzędu z KH Energa Toruń i już tylko jedno zwycięstwo dzieli ją od awansu do półfinału. Szarotki ze stanu 0-3 w serii doprowadziły do 2-3, a we wtorek zagrają z tyszanami w Nowym Targu. Duże nadzieje na awans mają także GKS Katowice i Re-Plast Unia Oświęcim.

Przed szóstą serią meczów ćwierćfinałowych wciąż w grze jest osiem drużyn. W lepszej sytuacji są GieKSa, Unia, JKH oraz tyszanie. W sobotę katowiczanie w Satelicie wygrali z Zagłębiem Sosnowiec 2:0. Teraz czeka ich kolejne starcie w ArcelorMittal Park w Sosnowcu. – To trudny teren, ale jeśli zaprezentujemy się w tym spotkaniu tak jak w sobotę, wygramy i awansujemy do półfinału – przekonuje fiński napastnik GieKSy Miro Lehtimäki. W sosnowickiej ekipie liczą mocno na Patryka Krężołka. Były gracz GKS Katowice prowadzi w klasyfikacji kanadyjskiej play-offów, mając na koncie gol i aż 5 asyst.

O krok od półfinału są zawodnicy Re-Plast Unii Oświęcim. W sobotę wygrali z Pasami 5:2 i prowadzą w serii 3-2. Trener Comarch Cracovii Rudolf Rohacek jednak mocno wierzy w swój zespół. – Jestem przekonany, że w czwartek wrócimy do Oświęcimia na siódme, decydujące spotkanie – zaznacza szkoleniowiec Pasów.

Sporo zmieniło się w konfrontacji KH Energa – JKH. Stalowe Pierniki prowadziły w serii 2-0, ale w trzech ostatnich spotkaniach triumfowali jastrzębianie. Metamorfozę przeszła też drużyna z Nowego Targu. Tyszanie prowadzili z Podhalem 3-0, a aktualnie jest już tylko 3-2. W ćwierćfinałach znakomicie spisuje się Bartłomiej Neupauer, który w pięciu spotkaniach z GKS Tychy strzelił trzy gole i zaliczył dwie asysty.

Wszystkie ćwierćfinałowe spotkania będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

Ćwierćfinał TAURON Hokej Ligi

Szósta seria meczów – Wtorek, 12 marca

  • Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice, godz. 18:30

Stan rywalizacji: 2-3

  • Comarch Cracovia – Re-Plast Unia Oświęcim, godz. 18:30

Stan rywalizacji: 2-3

  • KH Energa Toruń – JKH GKS Jastrzębie, godz. 18:30

Stan rywalizacji: 2-3

  • Podhale Nowy Targ – GKS Tychy, godz. 18:00

Stan rywalizacji: 2-3

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024