Czytasz: "500 plus to nie wszystko"
Przewodniczący Solidarności Piotr Duda zaapelował na Jasnej Górze o niedziele wolne od pracy.

- Z tego miejsca po raz kolejny apeluję: 500 plus to nie wszystko, dopełnieniem programu jest dbałość o rodzinę, bo niedziela jest dla Boga i rodzin  – powiedział lider Solidarności w wystąpieniu przed uroczystą mszą świętą.

Piotr Duda zaznaczył, że na Jasnej Górze mogłobyć w niedzielę wiecej pielgrzymów, ale wielu, szczególnie kobiety, musi pracować, i to w hipermarketach, niekoniecznie w sklepach pierwszej potrzeby.  

- Z tego miejsca apeluję do rządzących: będziemy się modlić, aby jak najszybciej projekt obywatelski Solidarności znalazł swoje miejsce na biurku pana prezydenta, bo to jest dbałość o pracownika, ale także o wartości, o rodzinę, abyśmy w tym dniu, jakim jest niedziela, mogli być razem i cieszyć się wspólnie rodzinnym ciepłem - dodał.

Na Jasnej Górze w sobotę i niedzielę modlili się uczestnicy XXXV Pielgrzymki Ludzi Pracy. Piotr Duda podkreślił, że spotkanie na Jasnej Górze jest także wypełnieniem testamentu błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, patrona związku, który zapoczątkował pielgrzymkę ludzi pracy do tego sanktuarium.

 

 

 

Mszy świętej przewodniczył metropolita wrocławski i krajowy duszpasterz ludzi pracy abp Józef Kupny, a homilię wygłosił biskup diecezji bielsko-żywieckiej Roman Pindel. Tegoroczna, jubileuszowa pielgrzymka odbywała się pod hasłem: "Matka sprawiedliwości społecznej nauczycielką miłosierdzia".

Pierwszą Pielgrzymkę Ludzi Pracy zorganizował w 1983 r. ks. Jerzy Popiełuszko - obecnie błogosławiony, patron NSZZ Solidarność - dla robotników Huty Warszawa. Rok później uczestnicy pielgrzymki przybyli z wielu rejonów Polski i modlili się wspólnie o dobrą i godną pracę oraz o właściwe traktowanie pracowników.

Czytaj więcej