Czytasz: 500 plus od wojewody śląskiego

500 plus od wojewody śląskiego

Będą wypłaty jeszcze przed świętami.

Wojewoda przekazał gminom dodatkowe środki na wypłatę świadczenia w ramach programu „Rodzina 500+” - poinformowało Biuro Prasowe Wojewody Śląskiego.

Zgodnie z zapotrzebowaniem, które po oszacowaniu niedoborów zgłosiło 51 ze 167 gmin województwa śląskiego, do wypłaty przekazano 3 mln 785 tys. zł.  

Jak poinformowano, wczoraj pieniądze te wpłynęły z Ministerstwa Finansów do Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i jeszcze dzisiaj trafią do samorządów, aby mogły zostać niezwłocznie wypłacone mieszkańcom.

- Jestem przekonany, iż gminy, jak do tej pory, staną na wysokości zadania i poprzez Ośrodki Pomocy Społecznej sprawnie rozdysponują środki na wypłatę świadczeń rodzinnych tak, aby rodziny mogły je otrzymać jeszcze przed zbliżającymi się świętami. Okres przedświąteczny to bowiem czas, w którym dodatkowe finanse są szczególnie potrzebne po to, by zapewnić rodzinom możliwość spokojnego przygotowania się do Bożego Narodzenia- poinforrmował wojewoda Jarosław Wieczorek.

Wojewoda podziękował przy okazji samorządom województwa i pracownikom podległych im jednostek za dotychczasową sprawną i efektywną współpracę przy realizacji programu rządowego „Rodzina 500+”.

- A z okazji Świąt Narodzenia Pańskiego życzę wszystkim Państwu, aby upłynęły one w atmosferze miłości, radości i pokoju. Niech będzie to czas tylko i wyłącznie poświęcony rodzinie i pielęgnowaniu rodzinnych wartości - napisał wojewoda.

Czytaj więcej