Czytasz: 500+ już od pierwszego dziecka i "trzynastka" dla emerytów? Chce tego Kaczyński

500+ już od pierwszego dziecka i "trzynastka" dla emerytów? Chce tego Kaczyński

500+ od pierwszego dziecka, "trzynastka" dla emerytów i pomoc młodym. Co jeszcze zaproponował PiS podczas sobotniej konwencji partii?

"Nowa arena programowa" – pod taką nazwą odbyła się sobotnia konwencja Prawa i Sprawiedliwości. 

– Zaczynamy kampanię wyborczą 2019 roku. Ona będzie w dwóch turach, każda z nich jest ważna, ale oczywiście ta najważniejsza na jesieni. Stawką tej kampanii, pierwszej i drugiej tury jest Polska, przyszłość Polski, przyszłość Polaków. – rozpoczął swoje wystąpienie Jarosław Kaczyński.

Podczas konwencji padło kilka obietnic, które z pewnością wywołają pełną emocji dyskusję. Jednym z najważniejszych punktów jest wprowadzenie świadczenia 500 plus już od pierwszego dziecka, a nie jak ma to miejsce obecnie – od drugiego. 

W "Nowej arenie programowej" nie zabrakło punktów dotyczących emerytów. Prawo i Sprawiedliwość chce im zapewnić tzw. trzynastkę w wysokości 1100 złotych. 

Prezes PiS podczas swojego wystąpienia powiedział także, że partia chce pomóc młodym ludziom, dopiero co wchodzącym w dorosłość. W związku z tym, do 26. roku życia nie będzie podatku PIT. Elementem programu jest także przywrócenie połączeń autobusowych pomiędzy małymi ośrodkami. Kaczyński zaznaczył, że w ciągu ostatnich lat ograniczono liczbę połączeń PKS o połowę. PiS ma je zamiar przywrócić.

– W Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat połączenia autobusowe, głównie PKS, zostały zredukowane o połowę z prawie miliarda przejechanych kilometrów do niespełna pół miliarda. Przywrócimy to, przywrócimy ten miliard, przywrócimy połącznia. – powiedział Jarosław Kaczyński.

Kaczyński podczas sobotniego wystąpienia zaznaczył, że "Nowa arena programowa" to spore wsparcie zarówno dla osób mieszkających na wsi, ale także w miastach. Jak podkreślił prezes PiS to "podniesienie jakości życia, to jest zwiększenie naszej wolności i naszej równości."

Jarosław Kaczyński zapewnił również, że... jego partia da radę spełnić programowe obietnice.

– Dlaczego damy radę? Bo potrafimy, bo udowodniliśmy – począwszy od czasów rządów Jana Olszewskiego – dzisiaj niestety już świętej pamięci, premiera, mecenasa, poprzez nasze rządu 2005-2007, po te rządy – że potrafimy dobrze rządzić, w przeciwieństwie do naszych przeciwników – mówił w sobotę Kaczyński.