Czytasz: 5 tysięcy bezpłatnych biletów na mecze U19. Stadion Śląski czeka!

5 tysięcy bezpłatnych biletów na mecze U19. Stadion Śląski czeka!

7 i 10 października Stadion Śląski stanie się areną międzynarodowych meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Europy U-19.

Śląski Związek Piłki Nożnej i Stadion Śląski Sp. z o.o. informują, że na mecz piłkarski w ramach turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Europy U19 Polska-Białoruś, który odbędzie się 7 października o godz. 16.00 na Stadionie Śląskim, pozostało jeszcze 5 tysięcy bezpłatnych biletów.

Bezpłatne bilety będą do odbioru (po przekazaniu danych osobowych tj. imię, nazwisko i PESEL) w:

Siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej (ul. Francuska 32, Katowice)
- piątek (6 października) w godzinach 9.00 - 15.00

 kasie nr 2 Stadionu Śląskiego:
- piątek (6 października) w godzinach 10.00 - 18.00

- sobota (7 października) w godzinach 8.00 -12.00

lub do wyczerpania zapasów

Otwarcie bram Stadionu Śląskiego w dniu meczu (7 października) nastąpi o godzinie 14.00.

Młodzi zawodnicy zmierzą się w turnieju kwalifikacyjnym Mistrzostw Europy U-19 na trzech stadionach w województwie śląskim: Chorzowie, Zabrzu i Gliwicach. Na Stadionie Śląskim zostaną rozegrane dwa spotkania: Polska – Białoruś 7 października o godz. 16.00 oraz mecz Białoruś – Irlandia Płn. 10 października o godz.18.00.

Niesamowita animacja stadionu i jego wielka historia [FILM]

Marszałek Wojciech Saługa w liście skierowanym do wójtów burmistrzów i prezydentów miast zaprosił do udziału w pierwszych rozgrywkach, jakie będą miały miejsce na chorzowskiej murawie.

fot. slzpn.katowice.pl

Dzień otwarty Stadionu Śląskiego. Ponad 100 tys. gości!

fot. arch. BP Witold Trólka

„Stadion Śląski to jedno z niewielu miejsc w Polsce z niezaprzeczalną i wielką historią. „Kocioł Czarownic” to legenda, świadek wielu tryumfów polskiej reprezentacji i jeden z najjaśniejszych punktów dziedzictwa sportowego naszego kraju. To także jedno z tych miejsc, dzięki którym województwo śląskie jest pozytywnie kojarzone. Dziś wprowadzamy tę żywą legendę w XXI wiek. Po kilku latach realizacji bardzo trudnej i złożonej inwestycji stadion jest gotowy podjąć największe i najważniejsze sportowe i kulturalne wydarzenia w Polsce i Europie. Dzięki zaawansowanej infrastrukturze, nowoczesnej bieżni, wysokiej jakości murawie, pojemnej na kilkadziesiąt tysięcy miejsc widowni oraz współpracy z najważniejszymi związkami sportowymi w kraju stanie się wkrótce istotnym miejscem na organizację imprez o charakterze międzynarodowym. Przed nami symboliczne otwarcie narodowej areny w naszym województwie oraz emocje związane z pierwszymi rozgrywkami sportowymi. Zwracam się z zaproszeniem do wszystkich mieszkańców Państwa miast i gmin na inauguracyjny mecz rozegrany na Stadionie Śląskim, który odbędzie się w sobotę 7 października br. o godz. 16.00. Nasza młodzieżowa reprezentacja narodowa do lat 19 w pierwszej rundzie eliminacyjnej do Mistrzostw Europy zmierzy się w nim z drużyną Białorusi. Nie może Was też zabraknąć we wtorek 10 października o godz. 18.00, kiedy zagrają reprezentacje Irlandii Północnej i Białorusi. (…) Przypomnijmy nowemu pokoleniu legendę, która nadal żywa jest w naszym regionie i kraju oraz pozwólmy ponieść się wspólnie sportowym emocjom!” – napisał w liście marszałek Wojciech Saługa.

Mecze Mistrzostw Europy U19. Jak zdobyć bezpłatne bilety?

Stadion Śląski otwarty:

Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to piłkarskie przetarcie stadionu i niezwykłe przeżycie dla młodych reprezentantów Polski, którzy po raz pierwszy wyjdą na murawę śląskiego giganta. Z czterech drużyn uczestniczących w turnieju kwalifikacyjnym ME U-19 (Polska, Niemcy, Białoruś, Irlandia Płn.) dwie awansują do II rundy. Bilety na mecze są bezpłatne. Ich organizacją i dystrybucją zajmuje się Śląski Związek Piłki Nożnej.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia dostępnych jest na stronie: www.slzpn.katowice.pl.

Czytaj więcej