Silesion.PL

serwis informacyjny

5 rzeczy do posprzątania przed świętami Bożego Narodzenia, by spędzić bezstresowe święta

Możesz wyjeżdżać za granicę na urodziny lub rocznicę, ale Boże Narodzenie to jedno z niewielu świąt, które spędzamy w domu z naszymi bliskimi. To czas domowych potraw, rodzinnych gier, ciepła i wygody.

I choć jest tak wiele rzeczy do zrobienia na świętowanie – jak zakupy, pieczenie, gotowanie i dekorowanie – aby spędzić wspaniałe święta, najpierw musisz posprzątać i przygotować swój dom. Oto podstawowe zadania związane z czyszczeniem i organizacją przed świętami, które przyczynią się do ułatwienia przygotowań, umożliwiając Ci wspaniałe doświadczenie świąteczne.

Umyj Okna

Oczywiście, jeśli podążałeś za naszym planem sprzątania jesienią, już wykonałeś mycie okien z zewnątrz i wewnątrz. Jednak jeśli lubisz dekorować okna na święta, możesz chcieć jeszcze raz przetrzeć szkło alkoholem izopropylowym. Będzie znacznie dokładniej nakładać sztuczne śniegi i łatwiej przyklejać dekoracje papierowe na czyste szkło.

Zajmij się Kurzem i Pajęczynami

Dekoracje świąteczne zazwyczaj zostają do Nowego Roku, a czasami nawet kilka dni dłużej. Dlatego mądrze jest szybko przetrzeć kurz po całym domu, zanim wszystko złożysz. To samo dotyczy pajęczyn na sufitach i w kątach ścian – będzie łatwiej (i przyjemniej) dekorować, jeśli pozbyjesz się ich przed świętami.

Posprzątaj i Zorganizuj Pokój Gościnny i Szafy

Jeśli planujesz zaprosić przyjaciół i krewnych na święta, mądrze będzie zwolnić trochę miejsca w szafie. Przyniosą walizki, torby i kurtki, i nie chcesz, aby blokowały korytarz lub pokoje. Dobrym pomysłem jest także trochę posprzątać pokój gościnny. Odkurz, wytrzyj powierzchnie i przygotuj zestaw czystych pościeli, aby Twoi goście czuli się przytulnie i komfortowo podczas pobytu w Twoim domu podczas świąt Bożego Narodzenia.

Posprzątaj Kuchnię

Zima to pora roku, kiedy spędzamy dużo czasu na przygotowywaniu posiłków, zwłaszcza w święta. Dlatego dobrym pomysłem jest szybkie sprawdzenie, czy Twoja kuchnia jest gotowa na intensywne gotowanie świąteczne. Posprzątaj lodówkę i szafki oraz wyrzuć stare produkty. Możesz także zmyć kurz z specjalnego sztućca, szklanek i naczyń. Sprawdź stan swojego piekarnika – jeśli są zniszczone palniki lub spalone jedzenie, koniecznie to wyczyść. W ten sposób poprawisz pracę tego urządzenia i uzyskasz lepsze wyniki przy przygotowywaniu posiłków świątecznych. Jeśli Twój piekarnik nie był czyszczony od dłuższego czasu, prawdopodobnie łatwiej będzie skorzystać z profesjonalnej usługi czyszczenia piekarnika.

Posprzątaj Łazienkę i Toaletę

Sprzątanie łazienki to jedna z rzeczy, które zdecydowanie nie chcesz robić podczas świąt. Wlej do muszli klozetowej środek czyszczący i pozwól mu działać swoje czary. Wytrzyj płytki produktem uniwersalnym do czyszczenia po kąpieli. Gorące opary rozluźnią brud, co ułatwi błyszczenie Twojej łazience. Wytrzyj lustra środkiem do mycia szkła lub po prostu użyj alkoholu izopropylowego, aby usunąć wszystkie plamy z pasty do zębów, odciski palców i kręgi po wodzie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023