Czytasz: Pomysły, gdzie zabrać babcię i dziadka z okazji ich święta

Pomysły, gdzie zabrać babcię i dziadka z okazji ich święta

Dzień Babci i Dziadka w Katowicach. Jak go spędzić?

Dzień babci i dziadka zbliża się wielkimi krokami. Nie masz pojęcia, jak ich obdarować z okazji tych świąt, a chcesz dać im coś więcej niż pudełko czekoladek lub kwiaty? Przygotowaliśmy propozycję, gdzie można zabrać swoich ukochanych seniorów w Katowicach.

 

warsztaty teatralne dla dziadków i wnuków

W niedziele, 20 stycznia, z okazji Dnia Babci i Dziadka w teatrze "Ateneum" odbędzie się spektakl pt. „Kukuryku na patyku, czyli o dwóch takich”. Ciekawostką wieczoru będą familijne warsztaty, podczas których można wyczarować teatr z kartonu, patyków i sznurka! Zajęcia odbędą się bezpośrednio po przedstawieniu i zakładają współpracę dzieci (w wieku 6-10 lat) oraz dorosłych. 

Spektakl rozpocznie się o godz. 16 przy ul. Św. Jana 10. Na spektakl obowiązują wcześniejsze zapisy.

Warsztaty teatrze rozpoczną się o godz. 17. Wstęp wolny.

Koncert kolędowy 

Zabierz swoją babcię i dziadka na darmowy Koncert Kolędowy "Camerata Silesia", który odbędzie się 20. stycznia 2019 r.  Na scenie wystąpi Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia, Joanna Steczek - fortepian, Anna Szostak - dyrygent. 

Wydarzenie odbędzie się o godz. 12.30 w Kościele pw. świętych
Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Mikołowska 32 oraz o godz. 17.00 w Kościele pw. św. Józefa Robotnika przy ul.Jana Mikusińskiego 8.

Wstęp wolny!

Koncert z cyklu "Muzyka - moja miłość" 

20 stycznia w domu kultury w Koszutce odbędzie się koncert z cyklu „Muzyka – moja miłość”. Wystąpią Ewa Banasiak – sopran, Adrian Janus – baryton, Katarzyna Rzeszutek – fortepian.

W programie znajdą się utwory m.in. W.A. Mozarta,  G. Pucinni, S.Moniuszki, I. Kálmána, C.M. Schönberga. Wieczór będzie wypełniony muzyką wokalną, bogatym programem operowo-operetkowo-musicalowym w wykonaniu młodych, utytułowanych artystów, którzy po raz pierwszy wystąpią przed katowicką publicznością. 

Koncert rozpocznie się o godz. 17 przy ul. Grażyńskiego 47. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Wspólny wieczór przy filmie

Spędzenie wspólnego wieczoru przy filmie może być świetną zabawą! Na ten dzień możemy zatem zorganizować odpowiedni film, przekąski i ciepły koc. Będzie czas zarówno na odpoczynek, jak i rozmowy.

Czytaj więcej