Czytasz: 5. Budżet Obywatelski Chorzowa, od poniedziałku można głosować

5. Budżet Obywatelski Chorzowa, od poniedziałku można głosować

Głosować mogą nie tylko mieszkańcy.

W poniedziałek rozpoczęło się głosowanie na projekty inwestycyjne oraz społeczne zgłoszone w ramach 5. Budżetu Obywatelskiego Chorzowa. Do 27 października mieszkańcy miasta, a także osoby uczące się czy pracujące w Chorzowie, zdecydują, jakie projekty zostaną zrealizowane.Wśród zgłoszonych projektów inwestycyjnych znalazły się m.in. budowa placów zabaw, skateparku, pumptracku i ścieżek rowerowych. Projekty społeczne zakładają realizację zadań takich jak m.in. stworzenie Centrum Młodzieżowego Filmu Amatorskiego, prowadzenie gimnastyki rehabilitacyjnej w wodzie czy Akademii Dobrego Rodzica, a także np. zorganizowanie festynu środowiskowego czy koncertu.

Który z projektów zwycięży, zależy od głosujących. Głosować mogą zarówno osoby zameldowane na terenie Chorzowa, jak i osoby mieszkające, pracujące i /lub uczące się w mieście. W przypadku tych drugich konieczna jest weryfikacja w Urzędzie Miasta.

Każdy głosujący ma do dyspozycji pięć punktów na zadanie inwestycyjne oraz pięć na zadanie społeczne. Głosy będzie można oddać nie tylko za pośrednictwem swojego komputera, tabletu czy smartfonu, ale również na publicznie dostępnych komputerach zlokalizowanych w filiach biblioteki miejskiej i w urzędzie miasta. Elementem weryfikacji oddanych głosów będzie podanie kodu wysłanego sms-em.

Zwycięskie projekty poznamy 28 października. W ramach poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego Chorzowa udało się m.in. zrealizować turniej koszykówki dla dzieci i młodzieży, wykonać nawierzchnię tartanową i naprawę ogrodzenia na boisku na osiedlu Irys, wybudować street workout park oraz kilka siłowni plenerowych czy wykonać ścieżki dla rolkarzy i rowerzystów przy Żabich Dołach.

Wszystkie niezbędne informacje dotyczące 5. Budżetu Obywatelskiego Chorzowa dostępne są na stronie: www.bo.chorzow.eu.

 

Poczytaj więcej o